Rzeźnik MPEGów 1.1.992

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ten polski program, o dość dwuznacznej nazwie, jest w istocie bardzo nowatorskim narzędziem do obróbki plików MP3. Jego rewolucyjne rozwiązania w postaci tzw. "węzłów", przez które muzyka przepływa (podobnie jak ma to miejsce w układach elektronicznych) czynią go świetnym rozwiązaniem także dla DJ'ów. Umożliwia on cięcie i łączenie plików dźwiękowych MP3 (z dokładnością do jednej ramki), tworzenie miksów oraz automatyczne sterowanie całością za pośrednictwem skryptów. Można także nagrywać sygnał dźwiękowy z wejścia karty dźwiękowej bezpośrednio do pliku MP3. Dużą zaletą programu jest możliwość operowania na bardzo dużych plikach (do 4GB).

GŁÓWNE MOŻLIWOŚCI PROGRAMU


Cięcie/Łączenie plików mp3

Program Rzeźnik daje możliwość wycięcia z dźwiękowego pliku MP3 jakiegoś fragmentu muzyki z dokładnością do jednej ramki i zapisanie go do nowego pliku. Dowolne fragmenty różnych plików mp3 mogą być łączone tworząc docelowo jedną całość.


Rejestrowanie dźwięku

Możliwe jest nagrywanie z wejścia karty dźwiękowej bezpośrednio do mp3. Program stara się kompresować dźwięk "w locie", korzystając z darmowego enkodera Lame. Do konwersji do plików mp3 mogą również być użyte komercyjne kodery kompresji zainstalowane w systemie operacyjnym (np. Fraunhofer codec).

Nagrywarka dźwięku może się automatycznie uruchamiać o zadanej porze np. podczas nieobecności użytkownika, do tego celu można wykorzystać Zaplanowane zdania (Panel sterowania) i wywoływać program z następującymi parametrami: -rec X e gdzie X oznacza liczbę minut nagrania, a nieobowiązkowy parametr e wyłącza komputer po zakończeniu nagrania.


Tworzenie miksów

Praca z programem możliwa jest na dwa sposoby: pierwszy służy do powyższych celów czyli do cięcia i/lub łączenia plików mp3, drugi zaś do daje możliwość tworzenia własnych kompozycji muzycznych.

Zwykle tworząc jakiś utwór muzyczny posługujemy się jakimś zestawem instrumentów lub sampli, które często się powtarzają w utworze. Rolę tych instrumentów w Rzeźniku pełnią fragmenty plików .mp3 zwane węzłami. Węzły mogą być odtwarzane z wcześniej ustalonym wzmocnieniem, balansem i prędkością. Węzły jako fragmenty utworów mogą być ze sobą łączone tworząc w ten sposób utwór muzyczny. (Stąd nazwa węzły, gdyż całość przypomina sznur z zawiązanym supłami). W przejściach pomiędzy węzłami można określić czas opadania lub narastania wzmocnienia, jak również opóźnienie z jakim ma być odtwarzany kolejny węzeł.

Ideą tworzenia muzyki za pomocą węzłów jest to, że zabierają mało miejsca na widoku, w związku z czym cały projekt może się zmieścić na jednym ekranie, a w każdym razie łatwo może zostać odnalezione to co w danej chwili jest potrzebne.


Obsługa skryptów

Określanie tego, co ma zostać wycięte można również wpisywać do pliku tekstowego (bez udziału programu), a następnie taki plik można otworzyć w Rzeźniku. Z pliku zostaną pobrane wszystkie informacje potrzebne do zrealizowania zadania.


MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE PROGRAMU


Pełna obsługa formatów MPEG 1 i MPEG 2 w zakresie dźwięku - Program czyta i zapisuje pliki mp3, mp2, mp1 (wszystkie warstwy L1, L2, L3). Mogą być to zarówno plik CBR (stała kompresja) lub VBR (dynamiczna kompresja).

Niepełna obsługa (tylko odczyt) plików następujących typów: *.wav; *.snd; *.au; *.aif;*.aifc; *.aiff; *.wma; *.asf; *.wm; *.wma; *.mid; *.rmi; *.midi

Maksymalna wielkość czytanego lub zapisywanego pliku to 4GB

Obsługa standardu MPEG Audio Tag ID3 Ver. 1.1.

Odtwarzanie dźwięku poprzez engine MS Windows Media Player.

Nagrywanie z wielu źródeł z wykorzystaniem koderów systemowych oraz darmowego enkodera Lame tworzonego na zasadach open source.

Obsługa wielu kart dźwiękowych


UWAGA!


1. Obecna licencja programu umożliwia bezpłatne używanie programu w cyklach 30-dniowych lub możliwość jednorazowego, odpłatnego zarejestrowania programu.

2. Program Rzeźnik do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego w systemie oprogramowania Windows Media Player w wersji 5.2 lub nowszej. Najnowszą wersję Windows Media Player można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzanie plików audio i video.

3. Najnowszą wersję enkodera LAME wykorzystywanego przez program można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenie multimedialne i kodeki

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Hierro18   1 #87 05.10.2014 11:34

Witam, zna ktoś, program, który podzieli mi długi set na równe kawałki np. 5-minutowe.. Tak globalnie szybko:-) Jak chleb na przemysłowej krajalnicy. Z góry dzięki

  #86 05.10.2014 11:23

Witam, może ktoś zna program, który podzieli długi plik muzyczny na równe częsci np. 5 minutowe. Tylko tak jednorazowo...

  #85 11.05.2014 10:28

NA DOLE PO PRAWEJ STRONIE JEST DYSKIETKA ,NACISKASZ NA DYSKIETKIĘ I ZACZYNA PRACĘ

  #84 15.01.2014 20:28

rzeźnik był pierwszym programem, jaki ściągnęłam do obróbki muzyki (w moim przypadku ukrócanie ściąganych piosenek). bardzo spodobała mi się prostota, menu w języku polskim, intuicyjność i... nazwa ;) w związku z tym, że tymczasowo mam inny komputer, a potrzebuje w dalszym ciągu dostosowywać pobierane mp3 do moich potrzeb- rzeźnik po raz drugi :) polecam każdemu, kto nie ma szczególnie wygórowanych potrzeb jak ja :P

standardowo korzystam z audacity, ale nie chce mi się bawić w instalowanie kodeków do mp3...

  #83 03.07.2012 20:48

kule nie qmam was ludzie wszyscy piszą super program ale nikt nie odpisuje na prośby o pomoc!!!wiec ja to zrobię,tysiąc razy padło pytanie jak zapisać już plik ju z przerobiony żeby zapisał sie w formacie mp3 a nie jakimś*rz a więc już piszę PLIKI/ZAPISZ PLIK AUDIO/ZAPISZ WYBRANE POZYCJE W JEDNYM PLIKU/ZAPIS PEŁNY taaadaaaam i gotowe;-)))

  #82 16.03.2012 17:57

A mi po uruchomieniu programu wyskakuje informacja "Unexpected error, quitting". Niby się nie wyłącza, ale po kliknięciu na nowy projekt nie dzieje się zupełnie nic, a bezczelne wrzucenie piosenki na planszę programu też nie zdaje egzaminu :/
Przeinstaluję to jeszcze raz, ale coś czarno to widzę. I nie, wbrew temu co sugeruje osoba niżej, nie mam drewnianego komputera XD

  #81 15.12.2011 09:46

Program bardzo fajny, sprawnie działa i co najważniejsze prosty w obsłudze. Ci, którym on nie działa niech w końcu przesiądą się z komputera z Windows'em 95 na lepszy sprzęt ;D

  #80 12.11.2011 21:12

wszystko w najlepszym porządku:)

  #79 05.11.2011 22:56

eh Grenda-zajmij sie kopaniem dołów a nie skryptami do takiego durnego programu

  #78 05.11.2011 22:54

program do chuja nie podobny

  #77 18.06.2011 16:45

nie moge zapisaC ani otworzyc w zadnym programie gowno nie program

  #76 22.03.2011 12:21

mam problem gdyz przyciete pliki nie moge odtworzyc w zadnym programie?

  #75 14.02.2011 21:37

Siema wszystkim.
Zmiksowałam juz piosenke i jak chcę ją zapisać to zapisuje się w formacie .rzs Co mam zrobić żeby była w .mp3 ?

  #74 10.02.2011 21:53

Bardzo fajny i prosty program w obsłudze, ludzie z czym wy macie problemy- to nawet ja zwykły laik komputerowy tnę i wycinam piosenki i robię sobie z nich dzwonki i to już od kilku lat na tym programie. Jest super

  #73 06.01.2011 00:13

13957224 moje gg,
niech ktos napisz kto cos ogarnia;/
z góry wielkie dzięki

  #72 12.12.2010 15:50

Ciekawe,że strona p.Marcina Grendy twórcy tego programu jest zablokowana.Tylko tel,fax.Chciałbym wiedzieć ile ten trialik mu warty.Dogadywanie się poza oficjalnymi stronami..dyskwalifikacja.Kobra477-są dobre darmowe,po polsku,klasyczne i bez graficznego zamieszania programy do edycji dzwięku.Znany ogółem Audacity i tu szkoda,nieistniejący na (Dobre Programy)-mp3DirectCut.Pierwszy przewyższa,bo można pracować także na plikach PCM WAV,drugi ma ograniczenie do mp3.Wycinanie,łączenie,także dokładność do jednej klatki,czy przyjemne rozpoczęcie i końcowe ściszenie.To ich podstawy.Filtry Audacity też mają swoją uwagę,można i miksować jak każdemu fantazja dopisuje.Oba wyłapują bez zew. sterowników nagrywanie dzwięku z poziomu komputera..to stary chwyt znany wielu internautom.Wystarczy włączyć przy karcie dzwiękowej AudioOutput-Miks Stereo. mp3DirectCut,automatycznie daje w tym systemie convert.Uwaga,Kodek Lame jest oddzielny dla obu programów.Może i ten program ma coś wyjątkowego.Ale zamknięta strona producenta bez własnego reklamowego opisu,to tylko lenistwo?czy jego błąd,a może cel.

kobra477   1 #71 04.10.2010 15:34

Witam!!!
Widzę,że wielu zainteresowanych tym programem ma z nim niemały nieraz problem! No cóż,na początku też się w nim lekko gubiłem ale teraz doszedłem o co kaman!!! Używam go cięcia muzyki mp3 na krótkie kawałki np. do utworków na komórkę ale też potrzebny mi był do wycinania wiekszych parti muzyki gdy nagrywałem wielogodzinne sety z netu. Nigdy nie bawiłem sie w jakieś miksy czy nakładanie utorów,więc tu się nie wypowiadam,ale wiem jedno na pewno: program jest świetny i tnie muze tak jak chcemy bez problemów!!!! Więc po co te komentarze typu: program do****** itp. itd. Pomyślcie trochę,pokombinujcie,popatrzcie na ikonki w programie,łatwo się domyślić która jest do czego!!!! Jeśli jednak będziecie mieć dalej problemy to napiszcie do mnie - postaram sie pomóc -ja też kiedyś tej pomocy potrzebowałem.... kobra71@op.pl

  #70 10.08.2010 19:33

Dlaczego nie mogę zapisać piosenki w szybszym tempie ???? :(
pomocy GG 6805153

  #69 30.06.2010 11:15

Witam,
ustawiłam wszystko jak trzeba, ale nie mogę znaleźć przycisku rozpoczynającego pracę. Gdzie on się znajduje???

  #68 17.06.2010 17:54

dziwne ze gdy wzialem uninstall program chcial mi wykasowac system32, nie polecam raczej o_0