SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród 3.0

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rozbudowany, całkowicie polskojęzyczny program służący do samodzielnego i kompleksowego planowania i urządzania domu i ogrodu. Program pozwala w prosty sposób tworzyć bryłę domu od podłogi aż po dach, zaprojektować układ pomieszczeń, drzwi i okna, kolor i fakturę poszczególnych detali elewacji i wykończenia. Następnie można zaprojektować wnętrze domu i jego otoczenie wraz z ogrodem. Do dyspozycji użytkownika oddana jest biblioteka ponad 2800 elementów wyposażenia, roślin, wyposażenia ogrodów, małej architektury, ogrodzeń itp. Każdy obiekt można skalować, zmieniać kolor i fakturę detali, jasność i wiele innych parametrów. Biblioteka dostępnych obiektów może być także poszerzana o własne, samodzielnie zaprojektowane (jest to możliwe z poziomu programu). Gotowy projekt można przy pomocy modułu wizualizacyjnego obejrzeć z dowolnego miejsca, przy różnym oświetleniu.

Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

- Wczytywanie i obsługa zdjęć
- Obsługa wielu budynków
- Obsługa balkonów i antresoli
- Nowy Interfejs
- Łatwiejsza obsługa
- Nowy renderer


Uwaga!

SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród jest najbardziej rozbudowanym ale też i najdroższym programem z serii "SAM ZAPROJEKTUJ". Informacje na temat innych odmian programu można uzyskać na stronie internetowej producenta polskiej wersji programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwo dostępny, łatwe tworzenie prostych projektów
brak tworzenia półpięter, słaba biblioteka, brak instrukcji obsługi Modelarza 3D, itd...
ocena użytkownika

Uważam iż programowi dużo brakuje, ciężko stworzyć półpiętra ( trzeba się sporo nakombinować ). Jeśli chodzi o Modelarz 3D to brakuje w nim poradnika ( przykładu ), jak się nim posługiwać, jak tworzyć... wiadomo jeśli ktoś, kto miał już do czynienia z tego typu modelarzem, nie będzie miał problemów. Jednak uważam, że jeśli produkt jest ogólnie dostępny trafić może w ręce laika, który nie ma zielonego pojęcia o tworzeniu w 3D, a sam chciałby spróbować swoich sił w stworzeniu swojego wymarzonego domu zanim uda się do architekta. Będzie musiał się sporo napocić... Łatwo w nim stworzyć budę dla pieska ;)

15.09.2015 09:29 | Recenzja do wersji 3.0

Komentarze

0 nowych
  #113 05.04.2018 15:16

ja z firmy ArCADia mam system ArCon 20 mogę projektować budynki pod w fotorealistycznej wizualizacji z opcją spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu, można za pomocą niego tworzyć projekty architektoniczne, któe zawierają wstępną dokumentację techniczną, rzutóy, przekroje i elewacje, bardzo mi się przydaje na codzień, jest łatwy w obsłudze więc każdy spokojnie sobie z nim poradzi.

  #112 12.03.2018 00:43

@Tomm202 (niezalogowany): Jak się korzysta - ano normalnie, prosto - program jest na prawdę intuicyjny. Jeśli wcześniej pracowałeś na podobnym oprogramowaniu i znasz temat, to bez problemu się połapiesz. Licencja bezterminowa, pomoc techniczna sprawna i bez "łachy".

  #111 12.03.2018 00:33

@Tomm202 (niezalogowany): Jak się korzysta? Bardzo łatwo przede wszystkim - jak pracowałeś kiedyś na podobnym oprogramowaniu i znasz temat, to połapiesz się bez żadnych problemów. Licencja bezterminowa. Pomoc techniczna szybka i bezbolesna. Ładnie pomagają - bez łachy.

  #110 04.03.2018 19:30

@morkopolo (niezalogowany): I jak się z tego korzysta? Faktycznie jest tak ładnie, jak pisze producent? Jak z licencją i pomocą techniczną?

  #109 27.02.2018 20:40

Ja teraz działąm na systemie ArCon 20, to nowa wersja popularnego programu ArCon, służy do tworzenia projektów architektonicznych składających się ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów i elewacji, używany do fotorealistycznej wizualizacji z opcją spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu, ma prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs więc spokojnie każdy początkujaćy architekt może się pokusić o zakup takiego programu.

  #108 29.01.2018 02:37

@elnorka (niezalogowany): I jakie wrażenia z programu? Jak z punktu widzenia inżyniera wygląda ten BIM? Sam zastanawiam się nad zakupem - ceny bardzo atrakcyjne jak na tego typu oprogramowanie. Zapytasz?

  #107 17.12.2017 19:15

ja kupiłam mojemu chłopakowi, który jest inżynierem budownictwa program ArCADia BIM do projektowania budynków, który tworzy kompleksowy model budynku, odwzorowuje strukturę architektoniczną i umiejscowienie elementów instalacji, ma nadzieję, zę mu się przyda bo chce się rozwijać w tym kierunku w przyszłości.

  #106 30.07.2017 15:53

Cóż, program trochę rozczarowuje przez słabą funkcjonalność i toporne działanie. Jeszcze jakby był darmowy, to bym zrozumiał. Osobiście uważam, że zamiast kupować tego typu programy, lepiej zatrudnić projektanta wnętrz. To specjaliści, którzy mają dużą wiedzę na temat projektowania mieszkań i domów, co daje nam pewność, że nie popełnią błędów. Dodatkowo posiadają profesjonalne programy typu InteriCAD T6 czy 3ds Max, dzięki którym mogą szybko zaprezentować realistyczne wizualizacje.

  #105 15.06.2015 19:52

@ewelina-ewelina (niezalogowany): Trzeba zacząć od tego, że The Sims miało początkowo robić za symulator do projektowania domów

  #104 12.12.2014 23:47

Generalnie tragedia. To nie jest program "sam zaprojektuj" tylko "sam narysuj zaprojektowany". Narysowałem budynek mieszkalny, a potem dodałem garaż. Po narysowaniu garażu okazało się że nie mogę go przesunąć względem mieszkalnego. Tak samo po narysowaniu domu nie można go przesunąć obrócić na działce ani nic innego. Tak samo nie można go zmniejszyć, zwiększyć ani przesunąć grupy elementów. Brak możliwości zmiany koloru, kształtu, tekstury dla wybranej grupy obiektów np. okien. Jeżeli chcesz zmienić np. wzór wszystkich drzwi w domu musisz pojedynczo klikać w każde i poprzez menu zmieniać ustawienia. Ogólnie NIE POLECAM !!!!

Skangur   1 #103 04.10.2014 12:12

Jak dla mnie nie ma żadnej rewelacji. Jeśli szukacie jakiejś alternatywy dla autocada sprawdźcie BricsCAD. Jest 5x tańszy a daje takie same możliwości. Sprawdź sam na vectorsoft.pl

  #102 19.04.2014 16:44

jak zdobyc taki program i ile to kosztuje?

t0ken   10 #101 11.05.2013 20:54

Program, jak za te pieniądze, jest rewelacyjny.

Wbudowany w niego Modelarz - jest też świetnym prosty, programem CAD z obsługą 3D i tylko wielka szkoda, że do .dwg nie eksportuje.

  #100 04.04.2013 20:48

Takie programy przypominają mi projektowanie i budowanie domów w the sims3™ i the sims2™. Może się mylę, ale według mnie to coś podobnego tylko w simsach jest o wiele lepsza grafika. :D

true_brzoza   1 #99 15.05.2012 13:38

Nie bawiłem się jeszcze wersją 3.0 - właśnie szukam jej do kupienia, ale b. mocno używałem wersji 2.0. Jestem na etapie budowy domu i przy pomocy tego programu projektowałem dom, a następnie wrzucałem to architektom, którzy w profesjonalnych program dopieszczali resztę.

W odpowiedzi na kilka komentarzy:
#96 - program obsługuje 3D - tj. projektujesz na rzutach, a następnie masz wizualizację w 3D. Wizualizacja robocza (w wersji 2.0) była słaba, ale za to w trybie rzeczywistym. Generowane rendery były bardzo przyzwoite (jak na taki program), ale liczyły sie na moim laptopie ponad 2h każdy :(

#92 - z tego co pamiętam - to tam jest opcja dokładnego wymiarowania ścian - tj. określenia ich wysokości. Dopasowujesz wysokość ścianki kolankowej, a następnie nakładasz na to dach i sprawa załatwiona

#90 - możesz aranżować, przestawiać meble do woli (nawet możesz je samodzielnie projektować, ale to dla mnie było zbyt trudne). Po prostu zmień widok z widoku budowy (gdzie określasz rozmieszczenie ścian etc.) na widok aranżacji - gdzie możesz umieszczać meble, oświetlenie, definiować wielkość mebli, moc żarówek, kolor światła, etc. Oświetlenie nawet fajnie działa w połączeniu z renderami, bo widać jak jasno będzie w pomieszczeniu po dobraniu odpowiednie mocy światła.

silverweb   2 #98 09.04.2012 15:28

@Ela96 - skontaktuj się ze sprzedawcą albo z wydawcą. Pokaż swój dowód zakupu, albo elektroniczne potwierdzenie zakupu lub przelewu albo inną dowolną informację, która w sposób jednoznaczny może potwierdzić twoje prawo do użytkowania programu. Myślę, że wtedy bez problemu otrzymasz swój, albo nowy numer seryjny.

  #97 29.03.2012 21:54

Co mogę zrobić jeśli zgubiłam numer seryjny do oryginalnej płytki...? Pomóżcie!!!

  #96 18.03.2012 14:31

Witam. czy jest w tym programie funkcja projektowania w trybie 3D?

  #95 25.02.2012 19:27

sciagnałem pełna wersie ale czym ja otworzyc? jaki program otwiera "sam zaprojektoj dom"? rozszezenie jakies uif. jak sie za to w ogole zabrac

  #94 18.01.2012 14:18

czy za to się płaci ??