reklama

SHAMBLES — prosta darmowa strzelanka twórcy Minecrafta

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Inicjatywy takie jak 7DFPS pokazują, że nie potrzeba nie wiadomo ilu lat, żeby zrobić fajną strzelankę, a wystarczy do tego nawet zaledwie kilka godzin. W powtarzanej raz na jakiś czas akcji szybkiego tworzenia gier FPS wziął udział również Markus Persson, czyli twórca hitu Minecraft. Jego propozycja na ten rok to SHAMBLES, przywodzące na myśl czasy królowania takich tytułów jak Duke Nukem 3D, Blood czy też Shadow Warrior.

Działająca bezpośrednio w przeglądarce gra rzuca nas z pistoletem w dłoni na ulice wyludnionego miasta, w którym walczą ze sobą żołnierze z zombiakami, a jeszcze pod lufę trafiają cywile. Z każdego coś pożytecznego wypada po zgonie — z tych pierwszych amunicja oraz mocniejsze uzbrojenie, z drugich monety, a z ludności apteczki. Trzeba jak najdłużej przetrwać, posyłając równocześnie do piachu każdego, kto się nawinie. Kiedy zginiemy, gra wyświetla statystyki, motywujące do spróbowania raz jeszcze.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama