SQL Report Express 3.6.00

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia bazodanowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Narzędzie umożliwiające tworzenie zestawień i raportów prezentujących dane przechowywane w różnego typu bazach danych. Dane mogą być pobierane z serwerów baz danych w trybie bezpośrednim i przetwarzane za pomocą SQL lub Fast Report. SQL Report Express pracuje z bazami danych Advantage (stosowane dawniej przez producenta programu), xBase (DBF/NTX/CDX) (tj. Clipper, DBASE, FOX, VFP), Clarion (programy dla DOS firmy CDN), Microsoft Access i SQL Server oraz z wieloma innymi, do których dostępne są sterowniki OLE DB I ODBC. Program jest szczególnie przydatny w przypadkach, gdy aplikacje przechowujące swoje dane w bazie nie są w stanie dostarczyć użytkownikowi przez standardowy interfejs wszystkich niezbędnych informacji (które mogą być w bazie, jednak z braku odpowiednich mechanizmów prezentacji wykorzystywane są np. tylko wewnętrznie przez aplikację).

Program został stworzony również z myślą o programistach i wdrożeniowcach, którzy obsługują firmy stosujące takie oprogramowanie. Dzięki SQL Report Express mogą oni zdefiniować raporty, które później w prosty sposób wdrożą u klientów. Wszystkie parametry, ustawienia oraz składnia SQL zapisywane są przez program w jednym pliku, który wystarczy skopiować do katalogu klienta i umożliwić mu generowanie niestandardowych zestawień na własną rękę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!