Samsung pozwoli wyłączyć przycisk asystenta Bixby w Galaxy S8 i Note 8

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wraca temat asystenta głosowego Bixby, w którego wyposażone zostały po raz pierwszy smartfony Samsunga serii Galaxy S8. Po trwających przez ostatnie miesiące przepychankach z użytkownikami i twórcami aplikacji trzecich, firma ostatecznie zdecydowała o udostępnieniu oficjalnej możliwości dezaktywacji kłopotliwego przycisku na obudowie telefonów.

Tworząc Bixby, wraz z premierą Samsunga S8 firma uznała swoje autorskie rozwiązanie za tak udane, że na obudowie smartfonów znalazł się dodatkowy przycisk służący właśnie aktywacji owego asystenta. Przycisk Bixby okazuje się jednak dla użytkowników uciążliwy: umieszczony w kontrowersyjnym miejscu naciskany jest często omyłkowo, co więcej, w wielu krajach sam asystent jest w praktyce bezużyteczny (obecnie nie współpracuje również z językiem polskim).

Potrzeba ponownie okazała się jednak matką wynalazków i niedługo po premierze w Sklepe Play znaleźć można było aplikację pozwalającą owy przycisk wyłączyć lub przypisać mu inną funkcję. Takie działanie nie spodobało się jednak wówczas Samsungowi, który postanowił na swoim i możliwość zmiany funkcji przycisku zablokował. Dziś sytuacja się zmienia: w aplikacji Bixby pojawia się oficjalna możliwość dezaktywacji przycisku.

Informacja znalazła się na reddicie, gdzie użytkownicy zwracają uwagę na pojawienie się nowej opcji wśród ustawień aplikacji. Nie ukrywają również radości z faktu, iż Samsung w końcu uległ presji i zdecydował się wprowadzić rozwiązanie, o które prosiła znakomita większość użytkowników. Przycisk Bixby można wyłączyć, ale do pełni szczęścia brakuje opcji przypisania nowych funkcji, jednak takiej implementacji użytkownicy zapewne nie doczekają się szybko (o ile w ogóle).

Aby skorzystać z opcji wyłączenia należy odwiedzić Galaxy Apps Store i sprawdzić aktualizacje aplikacji związanych z Bixby (powinny być dostępne). Po instalacji opcja dezaktywacji pojawi się zarówno bezpośrednio w ustawieniach Bixby, jak i Bixby key. Aktualizacja trafia do użytkowników etapami, co oznacza, że nie u wszystkich użytkowników S8, S8+ czy Note 8 będzie dostępna w tym samym momencie. Jak zwykle w takich sytuacjach zaleca się uzbroić w cierpliwość na najbliższe dni i wyczekiwać udostępnienia nowej wersji aplikacji.

© dobreprogramy