Scribus Scribus 1.4.8

Strona główna Windows Grafika Skład publikacji DTP
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Całkowicie bezpłatny program do składu tekstu.

Scribus umożliwia tworzenie różnego rodzaju publikacji - od prostych broszur poprzez biuletyny i gazetki do nawet książek. Cechuje się przejrzystym interfejsem, którego część rozwiązań i elementów nasuwa skojarzenia z takimi legendami jak chociażby QuarkXPress. Co ważne dla wielu użytkowników, interfejs ten jest polskojęzyczny, a sam program oferuje obsługę polskich znaków narodowych i dzielenie wyrazów.

Scribus pozwala na wykorzystywanie czcionek TrueType, Type 1 i OpenType. Definiowanie kolorów jest możliwe w standardach RGB i CMYK. W publikacjach można wykorzystywać pliki graficzne w najpopularniejszych formatach (m.in. SVG, EPS, PSD, TIFF, JPEG, PNG). Umożliwia też generowanie elektronicznych publikacji w formacie PDF (również formularzy).

Uwaga!

  1. Do poprawnej pracy programu wymagana jest instalacja bibliotek GPL Ghostscript, które są niezbędne do importu plików EPS, PS oraz drukowania. Najnowszą wersję GPL Ghostscript można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki inne dodatki.
  2. Użytkownicy systemów Windows 2000 muszą też posiadać zainstalowane w systemie biblioteki GDI+, które można pobrać ze stron firmy Microsoft.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!