ShareX ShareX 13.4.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ShareX to oferujące duże możliwości, open source'owe narzędzie służące do wykonywania zrzutów ekranu, ich późniejszej edycji oraz udostępniania online.

Program z powodzeniem radzi sobie z tworzeniem zrzutów pełnoekranowych, obejmujących jedynie wskazany obszar, o nieregularnych kształtach i tym podobnych. Wśród dostępnych opcji znajdziemy również możliwość nagrywania prostych animacji, zawierających naszą aktywność na ekranie komputera. ShareX dysponuje także podstawowymi narzędziami do edycji screenshotów, takimi jak nakładanie na obraz znaków wodnych, dodawanie adnotacji czy prostych efektów graficznych.

ShareX pozwala udostępniać online wykonanych przy jego użyciu zrzutów ekranu. Możliwy jest transfer do ponad 30 najpopularniejszych usług hostingowych (Dropbox, Imgur, Mega, Pastebin, Picasa i innych) oraz na zewnętrzne serwery FTP. Program obsługuje skróty klawiszowe i pozwala na wykonywanie screenshotów co pewien zdefiniowany czas.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mnóstwo opcji konfiguracji, wiele obsługiwanych serwisów, integracja z menu kontekstowym, historia wysłanych plików, automatyczne wykrywanie okien
może przytłoczyć mniej zaawansowanych użytkowników
ocena użytkownika
11.07.2017 22:17 • Recenzja do wersji 11.8

Świetny, rozbudowany i w miarę prosty w obsłudze program. Wbudowana obsługa ogromnej ilości serwisów hostingowych, w tym google drive. Bardzo przydatna opcja integracji "upload with shareX" z menu kontekstowym. Pozwala skonfigurować praktycznie wszystkie opcje - w tym np. osobny skrót do kopiowania do schowka, osobny do uploadu na hosting. Do tego interfejs jest w miarę intuicyjny, chociaż przydałby się też widok dla mniej zaawansowanych użytkowników. Gorąco polecam, jeden z najlepszych tego typu programów, a testowałem ich wiele.