r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sketch 48

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki wektorowej
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sketch to bardzo dobry program do tworzenia interfejsów, stron internetowych, ikon i tym podobnych elementów, które oglądać będziemy na ekranach komputerów i smartfonów.

Praca w Sketchu niewiele różni się od pracy w programie do grafiki wektorowej z możliwością grupowania kształtów i nadawania grupom nazw, by zachować porządek. Dzięki takim narzędziom, jak operacje Boole'owskie i odręczne tworzenie ścieżek można budować skomplikowane kształty z wielu części i zachować możliwość modyfikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Podstawową zaletą programu Sketch jest możliwość przyciągania zaokrąglonych elementów grafik do najbliższych pikseli, dzięki czemu świetnie prezentują się na ekranach. Obrazy nie mają przezroczystych krawędzi, nie rozmywają się przy skalowaniu i zawsze są ostre. Możliwość powiększenia do poziomu pikseli pozwala przyjrzeć się najdrobniejszym szczegółom projektu wektorowego.

Program zawsze pokazuje tekst dokładnie tak, jak będzie on wyglądał na docelowych urządzeniach – czy to w aplikacji na iPhone'a, czy to na stronie internetowej. Ponadto opcja Mirror pozwala podejrzeć projekt na podłączonym do sieci lokalnej iPhonie z zainstalowaną aplikacją iOS Mirror.

Podczas tworzenia obrazu można skorzystać z kształtów wektorowych, umieścić w projekcie obrazek, tekst lub przygotowany wcześniej symbol. Nie zabrakło podstawowych możliwosci edycji bitmap.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twórcy Sketcha krytykują Mac App Store, wycofują program ze sklepu Apple

29
OPROGRAMOWANIE 02.12.2015 | Maciej Olanicki

Sklepy z aplikacjami są dziś najpopularniejszą metodą dystrybucji aplikacji dla urządzeń Apple. Według danych Statista.com, dostępne tam ponad 1,5 mln aplikacji pobrano około 100 miliardów razy. Mimo ogromnego sukcesu takiej metody dystrybucji oprogramowania, który dziś jest już przecież standardem, pojawiają się w tej kwestii problemy. Swoje programy ze sklepu wycofali w ostatnim czasie producenci, których trudno uznać za niszowych. Oczywiście Mac App Store jest objęty szeregiem ograniczeń i wymagań, które muszą spełnić producenci, aby ich oprogramowanie było dostępne. Dotyczy to między…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.