r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wciąż najpopularniejszy komunikator na świecie doczekał się nowej wersji na wciąż najpopularniejszy system operacyjny. Skype 7.0 (a właściwie 7.0.0.100) jest już do pobrania z bazy nowego serwisu. Czym chce przyciągnąć użytkowników w erze coraz chętniej używanych webowych i przeglądarkowych aplikacji, wykorzystujących google'owe WebRTC?

Wielkich zmian na pierwszy rzut oka nie widać – zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika i są kontynuacją pomysłów przedstawionych po raz pierwszy w Skype for Mac 7.0. Przypomnijmy, że wówczas postawiono na ujednolicenie doświadczenia użytkowników aplikacji mobilnej i desktopowej. Wprowadzono do aplikacji dla Maka miniaturki kontaktów, nowy „bąbelkowy” styl czatu, wykorzystano te same co w wersji mobilnej ikony dla czatu oraz połączeń głosowych i wideoczatów.

Skype 7.0 dla Windows dodaje do tego zwarty widok dla paska bocznego, dzięki któremu można wyświetlić tam więcej kontaktów i rozmów. Opcję tę można uaktywnić w menu Widok, wybierając opcję Kompaktowy widok dla paska bocznego. Podobny zwarty widok dodano do czata. Aby go włączyć, należy zaznaczyć w menu Opcje | Wiadomości i SMS | Pokaż opcje zaawansowane pole Kompaktowy widok czatu.

r   e   k   l   a   m   a

Udostępniono też możliwość wyłączenia powiększanych emotikonek w wiadomościach (w widoku standardowym). Zrobimy to w menu Opcje | Wygląd wiadomości – należy odznaczyć pole Pokaż emotikony.

W kwestii jakości połączeń nie udało się nam dopatrzeć ani usłyszeć żadnych zmian. Nie wiążcie więc jakichś wielkich oczekiwań od oznaczonego numerkiem 7.0 wydania. Bardziej tu chodzi o ujednolicenie numeracji wersji dla Maka i Windows, niż o jakieś znaczące ulepszenia.

Skype 7.0 dla systemu Windows możecie pobrać z naszej bazy programów. Znajduje się tam także wersja 7 Skype'a dla systemu OS X, wciąż najbardziej kompaktowa i sensowna wersja dla Linuksa oraz wersje na klienty mobilne.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.