Skype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko

Strona główna Aktualności

O autorze

Wciąż najpopularniejszy komunikator na świecie doczekał się nowej wersji na wciąż najpopularniejszy system operacyjny. Skype 7.0 (a właściwie 7.0.0.100) jest już do pobrania z bazy nowego serwisu. Czym chce przyciągnąć użytkowników w erze coraz chętniej używanych webowych i przeglądarkowych aplikacji, wykorzystujących google'owe WebRTC?

Wielkich zmian na pierwszy rzut oka nie widać – zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika i są kontynuacją pomysłów przedstawionych po raz pierwszy w Skype for Mac 7.0. Przypomnijmy, że wówczas postawiono na ujednolicenie doświadczenia użytkowników aplikacji mobilnej i desktopowej. Wprowadzono do aplikacji dla Maka miniaturki kontaktów, nowy „bąbelkowy” styl czatu, wykorzystano te same co w wersji mobilnej ikony dla czatu oraz połączeń głosowych i wideoczatów.

Skype 7.0 dla Windows dodaje do tego zwarty widok dla paska bocznego, dzięki któremu można wyświetlić tam więcej kontaktów i rozmów. Opcję tę można uaktywnić w menu Widok, wybierając opcję Kompaktowy widok dla paska bocznego. Podobny zwarty widok dodano do czata. Aby go włączyć, należy zaznaczyć w menu Opcje | Wiadomości i SMS | Pokaż opcje zaawansowane pole Kompaktowy widok czatu.

Udostępniono też możliwość wyłączenia powiększanych emotikonek w wiadomościach (w widoku standardowym). Zrobimy to w menu Opcje | Wygląd wiadomości – należy odznaczyć pole Pokaż emotikony.

W kwestii jakości połączeń nie udało się nam dopatrzeć ani usłyszeć żadnych zmian. Nie wiążcie więc jakichś wielkich oczekiwań od oznaczonego numerkiem 7.0 wydania. Bardziej tu chodzi o ujednolicenie numeracji wersji dla Maka i Windows, niż o jakieś znaczące ulepszenia.

Skype 7.0 dla systemu Windows możecie pobrać z naszej bazy programów. Znajduje się tam także wersja 7 Skype'a dla systemu OS X, wciąż najbardziej kompaktowa i sensowna wersja dla Linuksa oraz wersje na klienty mobilne.

© dobreprogramy
s