r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype na Androida i iOS-a już z wieloosobowymi wideorozmowami

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Skype właśnie spełnił swoje obietnice sprzed kilku tygodni, według których do mobilnej wersji komunikatora trafić mają wideorozmowy z udziałem wielu uczestników. Od dziś za pomocą aplikacji na Androida i iOS-a może wziąć udział w wideorozmowie nawet 25 użytkowników.

Urządzenia mobilne w postaci smartfonów i tabletów są w zasadzie ostatnią klasą urządzeń, do których trafiły wieloosobowe wideorozmowy: były one już wcześniej dostępne na komputerach, a nawet na telewizorach Samsunga. Dziś korzystać z nich na Androidzie i iOS-ie mogą już także użytkownicy w Stanach i zachodniej Europie, do końca marca nowość będzie dostępna dla wszystkich.

Nowość stanowi górny limit liczby rozmówców ustalony na 25: dotychczas na Skypie mogło oglądać się podczas rozmowy maksymalnie 5 osób. Od strony realizacji, Microsoft zaproponował niemal dokładnie takie same rozwiązania, jak Google w przypadku Hangouts. Program automatycznie rozpoznaje mówiącego, którego wizerunek jest powiększany do pełnego ekranu, a obraz z kamery pozostałych zeskalowany i umiejscowiony po prawej części ekranu.

r   e   k   l   a   m   a

Użytkownik może jednak przełączyć na widok równo dzielący ekran między uczestników rozmowy. Interfejs w obu wariantach jest widoczny powyżej. Możliwa jest także zmiana kamery czy napisanie wiadomości tekstowej oraz oczywiście jej wyłączenie, wyciszenie mikrofonu czy przycisk pozwalający na dodanie kolejnych rozmówców.

W oficjalnym komunikacie na temat nowości w Skypie, pochwalono się także zastosowaniem kodeka SILK Super Wide Band, który, wykorzystując platformę Azure, ma w zależności od jakości mikrofonu zastosowanego w urządzeniach rozmówców, nie tylko zapewniać ponadprzeciętną czystość dźwięku, ale także redukcję dźwięków z otoczenia.

Przy tej okazji poinformowano także o innej nowości w aplikacjach mobilnych Skype’a, która dostępna były już wcześniej w pulpitowej wersji aplikacji. Na Androidzie i iOS-ie jest już bowiem możliwe wygenerowanie linku do rozmowy, który następnie może zostać przesłany do innego użytkownika komunikatora. Adresat będzie miał możliwość dołączenia za pomocą przeglądarkowej wersji komunikatora.

Mobilna aplikacja Skype przeznaczona na urządzenia z systemem Android i iOS jest dostępna w naszej bazie oprogramowania

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.