Slimjet Slimjet 29.0.1.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Slimjet to kolejna przeglądarka internetowa stworzona przez firmę FlashPeak (twórcę innej popularnej przeglądarki o nazwie Slim Browser) tym razem na bazie projektu Chromium. Po swoim protoplaście dziedziczy wszystkie zalety i godne uwagi rozwiązania, a ponadto wprowadza dużą ilość przydatnych funkcji, których raczej próżno szukać u konkurencji.

Na pierwszy rzut oka przeglądarka niewiele różni się od Chromium. Dysponuje niemalże identycznym interfejsem graficznym, który charakteryzuje minimalizm i skupia podobną funkcjonalność. Zawiera ona m.in. mechanizm kart, wbudowany menedżer pobierania plików, narzędzie do zarządzania historią przeglądanych stron, tryb incognito, narzędzia dla webdeweloperów czy ekran powitalny z listą ulubionych witryn, prezentowanych w formie kafelków. Zaletą Slimjet jest szybkość działania oraz obsługa wszystkich rozszerzeń stworzonych dla Google Chrome.

Wśród funkcji i narzędzi, które zostały dodatkowo wprowadzone do Slimjet znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań, których nie znajdziemy w innych przeglądarkach, a które okazać się mogą bardzo przydatne podczas codziennej pracy w Internecie. I tak przykładowo w ręce użytkownika trafia opcja tworzenia zrzutów ekranowych przeglądanej strony, automatycznego uzupełniania danych w formularzach, pobierania klipów z YouTube (i wyodrębniania ścieżki dźwiękowej do plików MP3), elastycznego tłumaczenia dowolnej zawartości witryny oraz dostępu do prognoz pogody (na bazie aktualnej pozycji użytkownika).

Ponadto w przeglądarka oferuje integrację z serwisami społecznościowymi Facebook, Twitter, G+ itp., możliwość wygodnego przesyłania grafiki do Sieci, a także jej optymalizacji, automatyczne odświeżanie stron po upłynięciu zdefiniowanego czasu oraz wysoce konfigurowalny pasek narzędziowy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Elastyczność Chrome, niezłe czyszczenie danych, menedżer pobierania, menedżer blokowania reklam
Spolszczenie, menedżer pobierania przełączający się na fullscreena
ocena użytkownika
08.04.2020 13:46 • Recenzja do wersji 26.0.3.0

Przeglądarka użyteczna dla tych, którzy chcieliby poblokować trochę reklam na stronach, ale jednocześnie są skłonni do zrobienia wyjątku dla ulubionego serwisu utrzymującego się z reklam. Można tutaj na bieżąco zdecydować, czy chcemy adblocka dla danej strony. Program bez problemu przyjmuje klasyczne rozszerzenia dla Chrome, a przy tym pozwala na nieco sprawniejsze czyszczenie danych po sesji. Przeglądarka posiada działającego menedżera pobierania plików, który jednak ma od niedawna tendencję do dziwnego powiększania się do fullscreena - opcja jest wyłączalna w razie potrzeby, tzn. obecności innego menedżera. Wersja polska może mieć drobne wpadki translatorskie. Na szczęście nie są na tyle poważne, żeby uniemożliwić korzystanie z programu.

Synchronizacja, szybkość, stabilność, zgodność
Problemy z hasłami - wyłączanie opcji QuickFill rozwiązuj problem.
ocena użytkownika
10.02.2017 21:59 • Recenzja do wersji 13.0.3.0

Przeglądarka super tylko ma swój dziwny system do haseł, może daje rade to wyłączyć bo loguje sie na moje google ale dostaje login a hasła nie ma i potem to dziwne okienko do zapisu hasla.
To jedyna wada tej przeglądarki taki troche rozbudowany chromium.
Tryb nocny do wyrzucenia działa tak sobie.
Czyli niektóre implementacje są słabe i do tego mam ikonke facebook i amazon nie wiadomo po co i jak to trzeba wyłączyć usunąć.
Ogólnie bardzo dobra przeglądarka polecam dobra alternatywa dla całej reszty !