Słownik angielski - Linguee Słownik angielski - Linguee 1.3.0

Strona główna Android Edukacja i nauka Słowniki i translatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Słownik angielski - Linguee to bezpłatna aplikacja oferująca bogaty zbiór słowników w różnych językach. Program oferuje nie tylko wyszukiwanie słów, ale też podpowiada przykłady ich wykorzystania. Możliwe jest też używanie aplikacji bez dostępu do internetu.

\

Program dostarcza m.in. słownik polsko-angielski, niemiecko-angielski, angielsko-francuski, angielsko-włoski, angielsko-hiszpański. Pełną listę języków obsługiwanych przez aplikację można znaleźć tutaj.

Zaletą programu jest prostota obsługi. Jego interfejs jest czytelny, a wbudowana wyszukiwarka reaguje na bieżąco na wpisywany tekst, od razu dostarczając podpowiedzi słów w wybranym języku obcym. Gdy korzystamy z wyszukiwarki, pracuje ona jednocześnie w dwóch językach, co ułatwia przeglądanie zasobów bazy danych aplikacji i porównywanie ich.

Kolejnym atutem programu jest fakt, że można korzystać z bazy słownikowej bez dostępu do internetu. Wcześniej trzeba pobrać interesujący nas słownik (np. niemiecko-angielski) i zapisać go w pamięci urządzenia. Proces pobierania trwa krótko, ale warto zwrócić uwagę, że językowe paczki często są większe niż 100 MB. Twórcy aplikacji przewidzieli jednak możliwość zapisywania danych na karcie SD.

Ciekawą funkcją jest możliwość sprawdzania całych zdań w wybranym języku, także fraz specjalistycznych (np. związanych z prawodawstwem). Ponadto, program pozwala sprawdzić wymowę poszczególnych słów zgodnie np. z brytyjskim lub amerykańskim akcentem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!