SmillaEnlarger SmillaEnlarger 0.9.0

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SmillaEnlarger to darmowe narzędzie do wygodnego powiększania cyfrowych zdjęć bez znacznej utraty ich pierwotnej jakości. Kierowane ono jest w głównej mierze do amatorów, którzy w domowym zaciszu, chcieliby bez konieczności wykorzystania rozbudowanych "kombajnów" graficznych powiększyć wybrane zdjęcia z wakacji, uroczystości rodzinnej itp.

Program wbrew wrażeniu, które odnieść można po jego pierwszym uruchomieniu jest bardzo prosty w obsłudze. Cała operacja powiększania zdjęcia składa się z zaledwie kilku nieskomplikowanych kroków. Pierwszy z nich to wczytanie grafiki, na której będziemy pracować, SmillaEnlarger wspiera mechanizm "przeciągnij-i-upuść" znacznie usprawniający tę czynność. Kolejny krok to już edycja wskazanej fotografii, która ogranicza się w zasadzie do manipulowania suwakiem odpowiedzialnym za zoom.

Użytkownik zadecydować może czy powiększany ma być cały obszar zdjęcia czy jedynie wskazany jego fragment. W obu przypadkach technika powiększania jest taka sama. Zestaw odpowiednio spreparowanych algorytmów automatycznie wygładza i usuwa szum z powiększonego obrazu, pozwalając uniknąć tym samym efektu tzw. pikselozy czy też mozaiki pikseli. W większości wypadków rezultat automatycznego doboru ustawień daje zadowalające efekty, jednak SmillaEnlarger pozwala także użytkownikowi na ręczną konfigurację natężenia poszczególnych efektów graficznych.

SmillaEnlarger dostępny jest w formie niewymagającej instalacji dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Wspiera on formaty graficzne JPG, PNG, TIF, BMP i PPM.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!