r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SmillaEnlarger 0.9.0

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

SmillaEnlarger to darmowe narzędzie do wygodnego powiększania cyfrowych zdjęć bez znacznej utraty ich pierwotnej jakości. Kierowane ono jest w głównej mierze do amatorów, którzy w domowym zaciszu, chcieliby bez konieczności wykorzystania rozbudowanych "kombajnów" graficznych powiększyć wybrane zdjęcia z wakacji, uroczystości rodzinnej itp.

Galeria programu

Program wbrew wrażeniu, które odnieść można po jego pierwszym uruchomieniu jest bardzo prosty w obsłudze. Cała operacja powiększania zdjęcia składa się z zaledwie kilku nieskomplikowanych kroków. Pierwszy z nich to wczytanie grafiki, na której będziemy pracować, SmillaEnlarger wspiera mechanizm "przeciągnij-i-upuść" znacznie usprawniający tę czynność. Kolejny krok to już edycja wskazanej fotografii, która ogranicza się w zasadzie do manipulowania suwakiem odpowiedzialnym za zoom.

Użytkownik zadecydować może czy powiększany ma być cały obszar zdjęcia czy jedynie wskazany jego fragment. W obu przypadkach technika powiększania jest taka sama. Zestaw odpowiednio spreparowanych algorytmów automatycznie wygładza i usuwa szum z powiększonego obrazu, pozwalając uniknąć tym samym efektu tzw. pikselozy czy też mozaiki pikseli. W większości wypadków rezultat automatycznego doboru ustawień daje zadowalające efekty, jednak SmillaEnlarger pozwala także użytkownikowi na ręczną konfigurację natężenia poszczególnych efektów graficznych.

SmillaEnlarger dostępny jest w formie niewymagającej instalacji dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Wspiera on formaty graficzne JPG, PNG, TIF, BMP i PPM.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 06.06.2012 18:00

Kiedyś używałem tego programu - słaby. Obecnie lepszy efekt uzyskamy w Image Resizer.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.