r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sophos Home 1.1.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Sophos Home to narzędzie dla użytkowników komputerów osobistych, które chroni je przed złośliwym oprogramowaniem, nieodpowiednimi treściami oraz szeroko pojętymi wirusami.

Galeria programu

Korzystanie z Sophos Home jest możliwe po utworzeniu darmowego konta i zalogowaniu się na oficjalnej stronie producenta (https://home.sophos.com/reg) za pomocą przeglądarki internetowej (Microsoft Edge, Microsoft Internet Explorer 10 lub nowszy, Apple Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox) z poziomu której można dowolnie zarządzać ustawieniami aplikacji. Co istotne, narzędzie nie wspiera Opery.

Sophos Home robi użytek z zaawansowanej technologii, która jest wykorzystywana przez specjalistów branży IT do ochrony swoich systemów biznesowych. Wystarczy kilka kliknięć, by zablokować dostęp do witryn sieciowych mogących zawierać nie tylko złośliwe oprogramowanie, ale także nieodpowiednie treści czy też wirusy.

Uwaga!

  • Sophos Home jest darmową wersją programu do użytku prywatnego i niekomercyjnego ograniczoną do możliwości korzystania na 10 stanowiskach przy użyciu jednego konta użytkownika. Wersja komercyjna dla firm nazywa się Sophos Cloud i można ją testować bezpłatnie przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze. Ma potencjał
Ciężki! Skrajnie różne wyniki skuteczności. Język angielski
ocena użytkownika

Świetne wyniki przeplata bardzo przeciętnymi. Z pewnością mocną stroną programu jest antyphishing i blokowanie złośliwych adresów URL. Niestety nad malware muszą jeszcze sporo popracować. Wydajne zdalne monitorowanie i zarządzanie. Do zalet z pewnością można zaliczyć szybkość oraz częste aktualizacje baz danych. Bywa ociężały, momentami zdarza mu się przyciąć komputer.

Na obecną chwilę nie polecam, lecz ma potencjał i przy odpowiedniej polityce firmy może stać się jednym z lepszych antywirusów na rynku.

17.07.2016 12:46 | Recenzja do wersji 1.0.5
Skuteczny! Prosty w obsłudze! Darmowy! Ładne menu! Bezbolesne aktualizacje! Darmowe konto na stronie producenta i wszelkie opcje na nim.
Lekki aczkolwiek ciężki, menu w jeżyku angielskim (opcjonalny minus dla leniwych).
ocena użytkownika

Program pochodzenia rodem z Wysp Brytyjskich. Charakteryzuje się świetną skutecznością w walce z przeróżnymi zagrożeniami starymi, nowymi itd. Blokuje zainfekowany strony i nie dopuszcza do pobrania przykładowego, randomowego syfu z internetu. Działa szybko i sprawnie. Menu jest proste jak budowa cepa, przejrzyste. Mamy opcję skanuj i to co w programie jest włączone, możemy podejrzeć numer wersji programu oraz stan naszej bazy sygnatur wirusów. Poprzez ikonkę w zasobniku systemowym możemy przeprowadzić aktualizację programu jednak nie jest to wymagane gdyż aplikacja sama sprawdza co godzinę aktualność wersji programu i pobiera w razie potrzeby sygnatury wirusów. Wygląda fajnie, nie ma designu starego ani nowego co jest świetne, bo chyba kolejnego modern GUI byśmy nie ścierpieli.

O co chodzi z bezbolesną aktualizacją? A no już mówię. Program podczas pobierania sygnatur nie robi z tego powodu zamieszania jak miało to miejsce w BitDefender czy programach używających ten silnik. Tu jest cicho i przyjemnie, nie ma sytuacji, że RAM i CPU aż się czerwieni a system muli jak diabli bo pobieramy najnowsze sygnatury, oj nie. Tu jest szybko i lekko. Nie zauważymy tego.
Nie wyświetlają się żadne reklamy ani zachęty do zakupu wersji płatnej co cieszy. Program nie raczy nas takimi niespodziankami.

Co do minusów to jest tak:
Mamy po angielsku ale czy to problem? Myślę, że każdy ogarnia angielski w stopniu przynajmniej podstawowym, sam program jest banalny w obsłudze i nie sprawia problemów. A jak czegoś nie wiemy to ,,wujek google" pomoże.
Co do ciężkości to program swoje ,,zjada" jednak nie wpływa to na pracę z systemem, net nie muli, gry chodzą, progray również, system nie ma zwiech itd. Sam skan pełny bo tylko taki tu jest trwa niedługo. Jest jeszcze skan z tzw ,,prawokliku" Na moim lapku z dyskiem 500 GB całym zawalony skan trwał nieco ponad półtorej godziny.
Mam procek i3 2.20 GHZ, 6 GB RAM, na dzisiejsze standardy to raczej słabo ale na moim rzęchu mogę sobie włączyć np. grę, mieć odpaloną przeglądarkę i coś tam jeszcze innego a komp chodzi świetnie i nie muli.

Przetestowałem w warunkach domowych i wszystko co było możliwe zostało zablokowane i usunięte przez Sophos Home.

Fajne w programie jest to, że najpierw musimy utworzyć konto na stronie producenta, ma się rozumieć jest darmowe. Z poziomu konta dodajemy w prosty sposób nasz komputer do konta i pobieramy instalkę programu. Coś koło 200 MB chyba, nie pamiętam dokładnie. Następnie instalujemy. Pobiera się zawsze najnowsza wersja programu oraz podczas aktualizacji sygnatury wirusów. Z poziomu konta mamy dostęp do różnych ustawień. Mamy kategorie tematyczne takie jak reklamy, porno i inne tam i możemy zdecydować czy program ma blokować, przepuszczać czy pytać użytkownika o zgodę na wyświetlenie. Bardzo fajna rzecz, taka pseudo ochrona rodzicielska. Sami możemy poustawiać wszystko dowolnie
Kolejna świetna rzecz to takie centrum zarządzania, możemy spreparować poprzez konto specjalny link który wysyłamy na inny komputer/komputery i możemy mieć z poziomu jednego konta dostęp do Sophos Home zainstalowanych na innych maszynach. Świetna sprawa. Coś takiego jak ma Avast for busines.

Na stronie producenta możemy poczytać o programie i jego funkcjach, możemy podejrzeć o zagrożeniach jakie w danym dniu są przeważające itd. Wszystko przejrzyście. Niektóre przeglądarki mają opcję tłumaczenia strony więc można skorzystać z tego bajeru. Zawsze oszczędzi to czas na szukaniu poszczególnych słówek.

Sama aplikacja nie raczy nas wszędobylskimi monitami. Mamy spokój, program nie ma natury Comodo które o wszystko pyta po sto razy. Nie zdarzyły mi się też nigdy żadne fałszywe alarmy.

Co więcej? Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z aplikacji, nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry. Jest u nas wyjątkowo mało popularna a szkoda bo trzeba przyznać, że spisuje się świetnie, lepiej niż niektóre programy które popularne są u nas.

Od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Sophos Home., jest doskonałą alternatywą dla innych darmowych AV a wiele z nich przebija skutecznością i prostotą.


Na stronie producenta możemy też pobrać narzędzie do skanowania systemu gdy wedrze nam się wirus. Jest ono również na DobrychProgramach dostępne pt. Sophos Virus Removal Tool: https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/virus-removal-tool.aspx
Darmowy Firewall: Sophos XG Firewall Home Edition https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/sophos-xg-firewall-home-edition.aspx
Program Antimalware:
HitmanPro Malware Removal Tool: https://secure2.sophos.com/en-us/products/free-tools/sophos-malware-removal-tool/download.aspx I wiele wiele innych programów:
https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools.aspx


O firewalu nie wiedziałem, że mają darmowy ale dzięki panu @dobrydzień mamy informację o tym.


Tak więc po tym przydługawym zakończeniu chciałbym jeszcze raz gorąco polecić oprogramowanie firmy Sophos. Bardzo dobra rzecz i to tego za free.

Moja osobista ocena antywirusa to zdecydowane 5/5 i nie chce być inaczej.

05.06.2016 00:39 | Recenzja do wersji 1.0.2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
izok1980   8 #187 22.02.2017 15:18

@Toscior: Sophos zbytnio mi zmulał PC więc nie korzystam w obecnej chwili.

Toscior   12 #186 22.02.2017 07:18

@izok1980: u mnie już wersja 1.1.2 (ale nie zauwazyłem z kiedy)

FreeWare_RK   21 #185 30.01.2017 23:31

@izok1980: Mnie nic nie rwie. Kompletnie nic. A z defenderem na win 10 x64 poradziłem sobie przez regedit. Wyłączyłem badziewie w rejestrze i teraz go nie ma. Jak najeżdżam na niego w celu włączenia pisze, że jest wyłączony i że zarządza tym administrator. I bardzo dobrze. Do piachu z tym. Nienawidzę Defendera bo to straszny muł jest. Bez niego to jak by tonowy kamień odjąć.

A daj temu Comodo czas. Nie w tej chwili to za godzinę, za dzień przeprowadź skanowanie. Heh mnie to zerwało połączenie ... no nie wiem, dawno temu. Zobacz pod Comodo Cloud co napisał Pan @morphiusz1 :

,,Ostatnia aktualizacja to pierwszy krok do rozwiązania problemów z połączeniem i usprawnienia analizy plików. Drugi zostanie podjęty za ~2 tygodnie - będzie to usprawnienie infrastruktury serwerowej. Wtedy powinno już być wszystko OK."

izok1980   8 #184 30.01.2017 23:24

@FreeWare_RK: Mi comodo sam wyłącza defendera, ale miałem ten sam problem co zawsze gdy go zainstaluje to zrywa połączenie podczas skanowania tak jak w SA+

FreeWare_RK   21 #183 30.01.2017 12:34

@izok1980: Ja mam Comodo Cloud i jakoś od dawna nie widzę niedopracowania. Nie wywala już od dawna połączenia ani nic. Na 10 też go mam. Wczoraj wyłączyłem w rejestrze defendera bo mnie wkur.... i jest ok bo już nie włącza się przy każdym starcie systemu. Jako admin go wyłączyłem za pomocą regedita.

izok1980   8 #182 26.01.2017 19:17

@FreeWare_RK: Ja dawno SA+ pominąłem jest niedopracowany jak comodo cloud av .

FreeWare_RK   21 #181 25.01.2017 11:06

@izok1980: A bo to niezły ale ciężki program. Ja wróciłem do SA+ po długim czasie, teraz nawet w nim motywy można ustawiać. Walnąłem Moderna :) .

izok1980   8 #180 23.01.2017 05:46

@Toscior: Nie wiem skąd się wzięła wersja 1.1.3 wszędzie a nawet na instalkach taka jest,a prawdziwa wersja po instalacji programu ze strony producenta 1.1.0

izok1980   8 #179 19.01.2017 19:08

@FreeWare_RK: Nasz stary poczciwy sophos test z listopada 2016 na Windows 8.1 https://m.youtube.com/watch?v=paK7z3eAylE

Toscior   12 #178 06.12.2016 17:15

Dalej tylko 1.1.0.

btors37   2 #176 25.11.2016 20:55

@izok1980: wujek google ci pomoże,przeszedłem na SA+Premium dlatego bo jednak Sophos Home jest cieżki i jakby czasami przymula no tego nie poprawili,nie mówie że jest programem złym,ale są lepsze programy jak SA+

izok1980   8 #175 24.11.2016 20:57

@btors37: a co to takiego Sophos Diagnostic Utility ?...u mnie też wersja 1.10 nie wiem skąd wszędzie 1,1,3 a pobierałem ze strony producenta hm..

izok1980   8 #174 24.11.2016 13:24

@FreeWare_RK: a co to takiego sophos diagnostic utility

Autor edytował komentarz w dniu: 24.11.2016 13:24
FreeWare_RK   21 #173 24.11.2016 12:13

@izok1980: Przeczytaj komentarze Pana @btors37 poniżej. Pisze on jaka jest wersja i co dodali w nowej wersji. Ja na razie nie chcę go bo mam SA+ premium a Sophos za ciężki.

izok1980   8 #172 24.11.2016 00:13

@FreeWare_RK: data aktualizacji 04.08.2016 na instalkach a tu cisza hmm można było by sprawdzić co tam w trawie piszczy :)

Autor edytował komentarz w dniu: 24.11.2016 00:14
  #171 20.11.2016 18:21

ingeruje w system......

(nawet po odinstalowaniu wszystkich składników "monitoruje" pc ...... !

/

btors37   2 #170 15.11.2016 19:08

@FreeWare_RK: Dodano Sophos Diagnostic utility do wersji 1.1.0

btors37   2 #169 15.11.2016 18:32

@FreeWare_RK: Dziś przeinstalowałem program Sophos Home i pomogło wszystko dziąla stabilnie i o dziwo wskoczyła wersja jest 1.1.0 ,coś musieli naprawić,lapek juz sie nie grzeje wszystko,wiatrak pracuje normalnie,dla mnie to program Nr.1 wzorowa ochrona,a używam przeglądarki Opera stable ma wbudowany blocker reklam,bardzo lekka i dobra przeglądarka-polecam tą przeglądarke dlatego że ma wbudowany blocker reklam,blockuje reaklamy nawet na youtube,no i szczerze jestem zadowolony Sophos Home-1.1.0 wszysto dziąła sprawnie nie ma zamuleń jak to było w poprzednich wersjach,pozdrawiam.

FreeWare_RK   21 #168 12.11.2016 00:01

@btors37: O tak, ja z tego samego musiałem powodu zrezygnować. Mam i3 2.20 i 6 GB RAM. To samo miałem, wiatrak bez przerwy pracował, nawet w spoczynku i grzał mi się lapek masakra mimo podkładki chłodzącej dobrej jakości i przewiewu wynikającego z otwartego okna. Niestety musiałem już kiedyś zrezygnować bo muli, spowalnia internet, ładowanie ikon, często był zawieszał się system.

Polecam Bitdefender free AV 2016 beta ( o ile już z tej bety nie wyszedł ale chyba nie).

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.