Spek – Acoustic Spectrum Analyser 0.8.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Spek – Acoustic Spectrum Analyser to program służący do analizy widma akustycznego, czyli rozkładu natężenia składowych dźwięku w zależności od ich częstotliwości.

Program prezentuje wyniki prowadzonych analiz za pomocą spektrogramu. Twórca narzędzia wykorzystał biblioteki FFmpeg, dlatego Spek wspiera bardzo szeroki zestaw formatów plików muzycznych. Program szybko radzi sobie z analizą dźwięku, pokazując informacje o parametrach sygnału audio oraz o kodeku zastosowanym w danym pliku. Pozwala też zapisać spektogram jako plik graficzny, co pozwala wygodnie dzielić się wynikami przeprowadzonych analiz.

Program Spec – Acoustic Spectrum Analyser powstał w ramach projektu open source'owego, a jego kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sprawdzamy jakość dźwięku serwisów z muzyką – czy płatne oznacza lepsze?

125
02.02.2016  •  Jacek Szumowski

Pod pojęciem „sklepu z muzyką cyfrową” kryje się wiele rozwiązań. To zarówno serwisy udostępniające strumieniowane utwory, jak i bardziej tradycyjne formy, gdzie zachowana jest klasyczna relacja pomiędzy oferowanym produktem (np. utwór muzyczny) a jednostkową ceną. Oczywiście można się też z założoną tezą nie zgodzić i uznać streamingowe serwisy tylko i wyłącznie za współczesne stacje radiowe, a płacony w nich abonament za tożsamy z tym, jaki płacimy (bądź nie płacimy) za tradycyjne media. Niezależnie od wspomnianych wątpliwości, omówimy najpopularniejsze platformy oferujące muzykę w postaci…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   10 #2 24.05.2017 13:33

Jest też wersja dla Linuxa i Maca :P http://spek.cc/

  #1 16.02.2017 12:18

Niestety nie przechwytuje wyjścia audio "na żywo". /Win8.1

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie