r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spek – Acoustic Spectrum Analyser 0.8.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Spek – Acoustic Spectrum Analyser to program służący do analizy widma akustycznego, czyli rozkładu natężenia składowych dźwięku w zależności od ich częstotliwości.

Galeria programu

Program prezentuje wyniki prowadzonych analiz za pomocą spektrogramu. Twórca narzędzia wykorzystał biblioteki FFmpeg, dlatego Spek wspiera bardzo szeroki zestaw formatów plików muzycznych. Program szybko radzi sobie z analizą dźwięku, pokazując informacje o parametrach sygnału audio oraz o kodeku zastosowanym w danym pliku. Pozwala też zapisać spektogram jako plik graficzny, co pozwala wygodnie dzielić się wynikami przeprowadzonych analiz.

Program Spec – Acoustic Spectrum Analyser powstał w ramach projektu open source'owego, a jego kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sprawdzamy jakość dźwięku serwisów z muzyką – czy płatne oznacza lepsze?

124
INTERNET 02.02.2016 | Jacek Szumowski

Pod pojęciem „sklepu z muzyką cyfrową” kryje się wiele rozwiązań. To zarówno serwisy udostępniające strumieniowane utwory, jak i bardziej tradycyjne formy, gdzie zachowana jest klasyczna relacja pomiędzy oferowanym produktem (np. utwór muzyczny) a jednostkową ceną. Oczywiście można się też z założoną tezą nie zgodzić i uznać streamingowe serwisy tylko i wyłącznie za współczesne stacje radiowe, a płacony w nich abonament za tożsamy z tym, jaki płacimy (bądź nie płacimy) za tradycyjne media. Niezależnie od wspomnianych wątpliwości, omówimy najpopularniejsze platformy oferujące muzykę w postaci…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   9 #2 24.05.2017 13:33

Jest też wersja dla Linuxa i Maca :P http://spek.cc/

  #1 16.02.2017 12:18

Niestety nie przechwytuje wyjścia audio "na żywo". /Win8.1

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.