Strava: Track Running, Cycling & Swimming Strava: Track Running, Cycling & Swimming

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Aplikacje dla biegaczy i rowerzystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

Strava: Track Running, Cycling & Swimming to aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla osób, które biegają, jeżdżą rowerem lub pływają, ale nie tylko. Dzięki tej aplikacji dowiemy się, jaki dystans przebyliśmy, ile zajęło nam to czasu, a także porównamy osiągnięte wyniki ze znajomymi.

Rejestrowanie aktywności fizycznej

Choć aplikacja bardzo przypomina np. Endomondo, działa nieco inaczej i skupia się głównie na 3 określonych dyscyplinach sportowych. Strava również wykorzystuje GPS do śledzenia naszej lokalizacji i na podstawie tego określa szybkość i przebyty dystans. Dane z treningów zawierają również informacje o nachyleniu, najniższym i najwyższym punkcie, a także zapisy z ewentualnych dodatkowych czujników. Pokonana trasa jest przedstawiona w formie mapy.

Rywalizacje na tych samych segmentach

W przypadku tej aplikacji przebyty przez nas dystans jest podzielony na tzw. segmenty. Te możemy tworzyć samodzielnie, lub korzystać z segmentów utworzonych już przez innych użytkowników. Aplikacja zbiera statystyki z każdego segmentu i pozwala na ich porównywanie z wynikami innych użytkowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucać wyzwania innym aktywnym fizycznie osobom i rywalizować na takich samych odcinkach. Oprócz tego w aplikacji dostępne są rywalizacje międzynarodowe jak np. przebycie jak największej liczby kilometrów w danym miesiącu. Strava pozwala również na wyszukiwanie znajomych przy pomocy konta na Facebooku.

Najważniejsze cechy aplikacji:

  • darmowa aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej
  • rejestrowanie aktywności i statystyk z nimi związanych
  • rywalizowanie na wybranych segmentach
  • wsparcie najpopularniejszych aktywności fizycznych
  • płatna subskrypcja z rozbudowanymi możliwościami

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!