reklama

StrongRecovery 3.9.1.1

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Całokształt
Drobnostki
ocena użytkownika

Program wart każdej ilości złota. Z uszkodzonego dysku odzyskałem całą "twórczość swojego życia" (około 300GB danych!) a nawet wiele plików o których już kompletnie zapomniałem. Program jest prosty w obsłudze i niesłychanie skuteczny. Na słowo uznania zasługuje również support. Podczas instalacji nie mogłem przeskoczyć jednego błędu związanego prawdopodobnie z moim systemem. Napisałem mail'a i już po kilku minutach miałem odpowiedź! Szybka wymiana wiadomości i w mgnieniu oka program zaczynał odzyskiwać dane.
Wyrazy ogromnego szacunku dla twórcy za stworzenie tak dobrego "koła ratunkowego".

13.05.2018 20:03 | Recenzja do wersji 3.8.9.4
Tego się słowami nie da opisać
Brak
ocena użytkownika

Dziękuję autorowi za to narzędzie. Próbowałem inne oprogramowania do odzyskiwania, darmowe i płatne. Żadne, ale to żadne nie było w stanie odzyskać plików z partycji, którą przez przypadek usunąłem.

Ten program nie tylko odzyskał pliki, ale również zachował ich oryginalną strukturę folderów. Dysk około 1 TB ogarnąłem w ciągu 8 godzin, więc szkoda, że wcześniej tego programu nie znalazłem. Znacznie szybciej bym odzyskał moje dane. Wart swojej ceny na maxa!

16.10.2016 23:20 | Recenzja do wersji 3.8.3.1
reklama

Komentarze

0 nowych
przybylski   9 #396 01.08.2018 18:12

Dzisiaj kupiłem program aby odzyskać skasowane filmy i zdjęcia z karty pamięci, wszystko co chciałem to odzyskał i w dodatku świetnie pokazuje katalogi.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.08.2018 18:13
StrongRecovery Software   9 #395 18.05.2018 23:06

Zgodnie z zapowiedzią pojawiła się nowa wersja StrongRecovery (3.9.0.0).

StrongRecovery Software   9 #394 16.05.2018 11:16

@grześ12: Chciałem napisać raport w tej sprawie po aktualizacji, żeby nie było już żadnych wątpliwości. Miała miejsce sytuacja gdzie tak na prawdę nastąpił kłopot w analizie pliku ZIP (u Pana pliki ZIP były skojarzone z aplikacją WinRAR i wcześniej myślał Pan, że chodzi o problem z RAR'em). Problem dotyczył pewnego warunku, który miał chronić przed złymi następstwami niektórych uszkodzonych plików ZIP. Ten ZIP oczywiście był dobry i trzeba było zmienić warunki sprawdzające. Jeżeli ktoś napotka na inne lub podobne problemy i zauważy jakieś różnice, to w ramach współpracy może otrzymać licencję na oprogramowanie StrongRecovery lub inne oprogramowanie firmy. Nie wykluczona jest też inna forma wynagrodzenia, wszystko zależy od tego jak będzie wyglądał problem i jaka jest jego skala. Panu Grzegorzowi oczywiście dziękuję za współpracę.

Za jakiś czas pojawi się też wspomniana aktualizacja i tam będzie już sporo formatów, jakie nie są w ogóle obsługiwane przez konkurencję, będą też inne zmiany na plus.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.05.2018 14:56
grześ12   11 #393 16.05.2018 09:12

@StrongRecovery Software: pendrive wysłany i odebrany z analizy, proszę o komentarz. Pozdrawiam

StrongRecovery Software   9 #392 01.05.2018 17:50

@grześ12: Dziękuję za komentarz

Bardzo bym prosił o kontakt mailowy lub telefoniczny, chciałbym nawiązać współpracę i ewentualnie jakoś to wynagrodzić...

Tam z tym "RAR'em" mogło być różnie. W StrongRecovery np. jest tak, że inaczej może wyglądać sprawa jak wybierze się dysk domyślnie a inaczej jak przez prawy klawisz myszy -> ustawienia -> uszkodzony. W tym drugim przypadku nie jest brany pod uwagę system plików (tutaj raczej tablica FAT) i jest to robione po to, by w razie uszkodzonej tablicy nie zgrywać danych wg jej nieprawidłowego porządku. Są też przypadki, że po zbyt szybkiej próbie odzyskiwania danych, dane jeszcze są widziane nieprawidłowo (sytuacja, gdy zaraz po skasowaniu plików od razu się uruchamia program i próbuje się odzyskać dane), a program, który jest uruchomiony jako pierwszy będzie na straconej pozycji. Gdybym miał ten nośnik do analizy, to znalazłbym powód, można w razie czego zrobić obraz takiego nośnika do pliku (prawy klawisz na dysk -> utwórz obraz). Jest jeszcze taka sprawa, że czasem pliki znajdują się przez dodatkową analizę (RAW / pliki do odzyskania+) i jest to jedyna droga do odzyskania danych, gdy wpisy systemowe uległy utraceniu i przez to nie widać pliku normalnie (z oryginalną nazwą i ewentualnie z oryginalnym porządkiem katalogowym). W StrongRecovery ma to szczególne znaczenie dla plików MPG, MP3, MTS, ale nie tylko, bo każdy plik, którego wpis zniknął z systemu plików może się odnaleźć w "plikach do odzyskania+".

Autor edytował komentarz w dniu: 01.05.2018 19:56
grześ12   11 #391 01.05.2018 16:25

Na pendrivie maiłem pliki tekstowe (word, txt) filmy, i rar, pliki zostały nadpisane poprzez stworzenie pliku instalacyjnego Windows 10 USB, nie odłączając pamięci szukałem pliku do odzyskiwania danych, skorzystałem z Recuva, Strong Recovery, Disk Drill i czwartego którego nie pamiętam, ale on nic nie znalazł. Disk Drill najlepiej mi przypadł do gustu ze względu na interfejs i podzielenie znalezionych plików na kategorie: dokumenty, filmy, pliki rar, ale konieczność wykupienia licencji oraz jej astronomiczna cena, odstraszyła mnie.
Recuva darmowa jak i profesional, znalazły tyle samo plików, natomiast StrongRecovery znalazł prawie 800 plików, z czego duża część to jakieś śmieci pliki typu rdf, czy jakieś txt w których były jakieś logi? (xmlns:xmpMM="http://ns.adobe.com/xap/1.0/mm/").

Ilość plików dla mnie ważnych w przypadku Recuva oraz StrongRecovery "Licencja Osobista" była podobna na korzyść SR, który znalazł dodatkowy plik Worda niestety program poległ przy jednym jedynym pliku rar z którym Recuva w wersji podstawowej nie miała problemów :)
W następnym dniu zrobiłem szybki format USB i przetestowałem programy jeszcze raz. StrongRecovery znalazł największą ilość plików, później Disk Drill, a Recuva najmniej.
Podsumowując najlepszy interfejs DiskDrill, największa ilość odszukanych plików StrongRecovery, Recuva odnalazła nadpisane pliki, natomiast po szybkim formacie nie widzi plików instalacyjnych Windowsa.
Cieszy mnie że autor śledzi posty na DP

StrongRecovery Software   9 #390 30.04.2018 14:06

@anna553 (niezalogowany): Mogę udzielić jakiejś porady na podstawie starego telefonu nokia, ale jaki to przyniesie skutek, to tego nie wiem. Porada jest kompletnie nieskuteczna dla nowszych telefonów (z androidem, ios'em).

- Należy wprowadzić telefon w tryb pamięci masowej, powinno być to dość proste (gorzej jeśli nie jest) i często polega na podpięciu telefonu do komputera przez kabel USB. Windows powinien wtedy przydzielić literę takiemu nośnikowi, wtedy wiadomo, że jest w trybie pamięci masowej.

- W StrongRecovery wybrać ten nośnik / dysk (przydzieloną literę), w tym wypadku akurat można przez prawy klawisz myszy >ustawienia>uszkodzony (nie skanuj mft/fat) i dać OK.

- w prawym górnym rogu koło lupy jest menu (strzałka w dół), po kliknięciu rozwinie się i do wyboru będzie szukanie zaawansowane

- w szukaniu zaawansowanym zaznaczyć maski plików, ustawić z rozwijanej listy na "*.txt"

- zaznaczyć "znajdź dane" i wpisywać tam, to co interesuje z treści lub skupić się ogólnie na wszystkich plikach txt, bo tam mogą siedzieć jakieś SMS'Y i tych plików nie powinno być tak dużo

- pliki ponumerowane mogą zawierać jakieś interesujące treści, są one w koszu pliki do odzyskania+(plus) a wyszukiwarka wspomniana wcześniej też listuje te pliki (zbiera co się da)


Komentarz, na który udzielono odpowiedzi był pisany z anonimowego konta (anna553), więc pojawił się dopiero dzisiaj - po zatwierdzeniu przez moderację, także całe zaangażowanie w sytuację mogło pójść na marne.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.04.2018 14:37
  #389 29.04.2018 09:43

bardzo, bardzo proszę o pomoc!!nie znam sie kompletnie na tego typu trogramach,a moja wiedze informatyczna jest zerowa, jednak potrzebuje odzyskac skasowane smsy z mojego telefonu sprzed 2 dni, mam bardzo bardzo stary tel samsung chat 3355!! bardzo mi zależy

StrongRecovery Software   9 #388 17.04.2018 14:23

@PitBoss: Trudno powiedzieć, można sprawdzić wg tego, co jest pisane w poniższym artykule:

https://strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20partycji.html

Tutaj cały spis treści:

https://strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych.html

PitBoss   10 #387 17.04.2018 07:09

Mam uszkodzone sektory na drugim dysku (który został aktualnie odłączony). Uszkodzenie nastąpiło w miejscu wykrywania drugiej partycji, przez co nie mogłem wejść na dysk "D" (chyba że bym sformatował czego zrobić nie chciałem, bo mam parę dokumentów dla mnie ważnych). Pytanie więc brzmi czy w/w program jest w stanie mi to odzyskać?

Pardus   6 #386 14.03.2018 16:13

Zróbcie taki program na Ubuntu !

  #385 02.03.2018 14:54

Panie Macieju,czy zastanawiała pana zmienność swej licencji.OK.-jest stała dożywotnia,ale mnie bardziej interesowała by opcja terminowa..powiedzmy analogicznie do trzech miesięcy,na jedno stanowisko.Oczywiście koszta pomniejszone relatywnie. Już ten temat raz pan przerabiał,cóż tak dla przypomnienia,żeby pan wiedział,że są nadal zainteresowani. Bo specyfika ceny dla pana programu,bardziej sprzyja tym co ich praca to biurko,komputer i wszystkie w nim narzędzia.Taki program dla fizycznych jednostek może być w użyciu raz,albo nigdy.Tu dochodzi także sens lub wartość już utraconych plików.Oczywiście,mogłoby dojść do nadużyć obejścia i na pana programie robić sobie cichą komercję zarobkową.Lecz programiści (do których pan należy) i z tym sobie radzą.

  #384 27.02.2018 15:25

@Antoni Gombka (niezalogowany): Z tego co wiem, to z kambodżańskim...

  #383 26.02.2018 15:57

Czy to program z polskim kapitałem? Czy niemieckim?

Crazygod   8 #382 14.02.2018 09:21

Program naprawdę świetny - używam go od samego początku jak tylko się pojawił. Autor "klasa" - kto miał z nim kontakt na pewno to potwierdzi, a do tego cieszy mnie, że to Nasze polskie oprogramowanie i kupując je nie bogacimy jakiegoś Jankesa czy Chińczyka.

StrongRecovery Software   9 #381 14.01.2018 15:07

@Pytanko do autora programu . (niezalogowany): Problem wymaga specjalnego podejścia i raczej żaden program nie jest w stanie tutaj zrobić wszystko sam... Programy tego typu (do odzyskiwania danych) posłużą raczej do wykonania jakiegoś kroku (odzyskanie konkretnych plików, które dadzą się odzyskać całe albo w jakimś stopniu), trzeba to jednak robić ręcznie - samemu, orientować się gdzie mogą być te pliki, albo chociaż jak się nazywają...

Tu jest jakaś historia z utratą punktów przywracania:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update-winpc/locati...

Tam w tym artykule mowa o jakimś narzędziu SFC, z tego, co się zorientowałem, to uruchamia się CMD (wiersz poleceń) na prawach admina, a potem daje SFC /SCANNOW.

Tam na koniec pisane jest tak:

It doesn't seem like any help is forthcoming on this....a typical response from Microsoft help.

I was able to fix the problem in Windows 10....I did a clean install with Windows 7 and the problem has disappeared....and so has Windows 10, so no problem at all.

bud

Autor edytował komentarz w dniu: 14.01.2018 15:09
  #380 12.01.2018 18:23

czy jest możliwość odzyskania punktów przywracania systemu w Windows 10 Fall Creators Update (Windows 10.1709 ) usuniętych przez program Ccleaner 5.38 lub przez funkcję usuń punkty przywracania systemu w systemie Win10 .dodam tylko jeszcze że jest to system 64 bitowy .

marciano2222   12 #379 12.01.2018 17:55

Program rewelacyjny polecam !!!!

  #378 12.01.2018 17:52

Bardzo dobry program, który przy pomocy prostego i intuicyjnego menu pozwoli Wam szybko i skutecznie odzyskać utracone dane. Poszukiwałem dość długo takiego programu, który będzie w stanie odzyskać dane i to co najważniejsze ze strukturą katalogów, co dla mnie było ważne. I znalazłem StrongRecovery! Porównywałem wszystkie dostępne programy w Internecie, czy to bezpłatne, czy płatne, jednak w każdym czegoś mi brakowało. Większość z nich nie odnajdowało wszystkich plików bądź odzyskiwało ale uszkodzone. Najbardziej złościło mnie to, że pliki były bez nazw oryginalnych tylko jakieś cyferki. Tutaj w tym programie jest inaczej. Pliki mają swoje oryginalne nazwy przez co łatwiej jest przeszukiwać katalogi i odzyskać to co naprawdę potrzebne. Co ciekawe, na tle innych programów StrongRecovery działa szybko i ma polskie menu, więc jak dla mnie program wart swojej ceny. Do tego kontakt z supportem programu jest błyskawiczny. Odpowiadają szybko i rzeczowo, pomagają profesjonalnie z każdym zgłoszonym pytaniem.

StrongRecovery Software   9 #377 27.12.2017 20:39

@rafi2017 (niezalogowany): Po to właśnie jest wersja testowa, którą można pobrać... Można się zorientować co i jak... Dane zostaną odzyskane w takim porządku, jak to program wyświetla. Warto zrzucić kilka plików na próbę, aby zobaczyć, czy dane pod nimi są ok...

Autor edytował komentarz w dniu: 27.12.2017 21:30
reklama