StrongRecovery StrongRecovery 4.1.9.0

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

świetny program
brak
ocena użytkownika
27.02.2021 16:34 • Recenzja do wersji 4.1.7.2

Program daje radę nawet w krytycznych sytuacjach. Przed kupnem pełnej wersji próbowałem na różnych trialach odzyskać dane które poległy, zdecydowałem się na StrongRecovery bo był zwyczajnie najlepszy.
Udało mi się odzyskać wszystko to czego potrzebowałem.
Bardzo ważne, świetny kontakt z firmą co osobiście bardzo sobie cenię (nawet w sobotę po 15 ;) ).
Instalacja, obsługa bardzo intuicyjna.
Polecam na 100%

Szybkość, cena, intuicyjność, skuteczność, bezproblemowy kontakt z autorem nawet w weekend
Brak podania czasu w jakim powinny pokazać się dane do odzyskania
ocena użytkownika
21.06.2020 17:53 • Recenzja do wersji 4.0.6.0

Wersja: 4.0.7.0.
Może komuś przyda się ten opis - by nie tracić kilka dni w niepewności:
10 dni temu po użytkowaniu komputerów od chwili powstania PC (blisko 30 lat) w końcu i mnie przydarzyła się utrata danych. Najważniejszy dysk o pojemności 1T - 10GB dokumentów i 920 GB zdjęć (w tym RAW i TIFF do 200Mb) - ostatni buckup 2 lata temu. Przy włączeniu komputera system zaczął spowalniać i długo się ładować (windows zakomunikował, że naprawił dysk D w 100% i mam go sformatować-nie formatowałem), po zalogowaniu dysk był widoczny ale jako pusty - pliki zapisane w formacie RAW (nie będąc specjalistą pomyślałem, że RAW to ok - pewnie tak go sformatowałem do zdjęć :-) ). Znalazłem program StrongRecovery i zacząłem czytać tutejsze komentarze, ściągnąłem demo. Początkowo bardzo długo program się ładował i skanował - prawie dobę (nie wiedziałem czy to długo jak na tego rodzaju program) w końcu znalazł jakiś dysk no name 256 GB plików (pomyślałem, że tylko tyle udało mu się odzyskać - dobre i to) - nie umiałem na próbę na wersji demo odzyskać pliku, ale postanowiłem zaryzykować zakupić program tak czy siak - stosunkowo nieduża cena, jak na ewentualne poczucie bezpieczeństwa danych na przyszłość. Przed zakupem chciałem się upewnić i zadzwoniłem do autora programu w piątek po godzinie 18:00 - od razu odebrał telefon. Przedstawiłem problem - odpowiedział rzetelnie bez jakiejś reklamy, że łatwo nie będzie, długa droga przede mną i gwarancji odzyskania danych nie ma.
Zakupiłem wersję dożywotnią i od nowa zacząłem skanować, program zobaczył więcej dysków (również tych zdrowych) – skanowanie całości trwało 5 dni – dało się odsykać pojedyncze pliki na próbę, ale tylko te 256 GB i wciąż nie były to te o które mi chodziło. Program pokazywał prawdziwe nazwy katalogów i plików. Dodam, że dysk był caly czas na swoim miejscu w komputerze. Wciąż nie traciłem nadziei mając w zamyśle jeszcze jedno rozwiązanie.
Tu zaczyna się najistotniejszy motyw – zakupiłem zewnętrzną kieszeń na dysk na USB i podłączyłem ten dysk. Program ruszył jak błyskawica, w 5 minut pokazał wszystkie katalogi i pliki a po godzinie był gotowy do odzyskania całości – okazało się, że te 256 GB to były dodatkowo skasowane przeze mnie świadomie wcześniej pliki. Po następnych 8 godzinach 930 GB (100%) danych było w nienaruszonym stanie i układzie na dysku zapasowym.
Dziękuję polskiemu twórcy programu za ten program i za bezproblemowy kontakt telefoniczny w weekend. To nie jest sponsorowany komentarz.