r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

StrongRecovery 3.8.7.3

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Tego się słowami nie da opisać
Brak
ocena użytkownika

Dziękuję autorowi za to narzędzie. Próbowałem inne oprogramowania do odzyskiwania, darmowe i płatne. Żadne, ale to żadne nie było w stanie odzyskać plików z partycji, którą przez przypadek usunąłem.

Ten program nie tylko odzyskał pliki, ale również zachował ich oryginalną strukturę folderów. Dysk około 1 TB ogarnąłem w ciągu 8 godzin, więc szkoda, że wcześniej tego programu nie znalazłem. Znacznie szybciej bym odzyskał moje dane. Wart swojej ceny na maxa!

16.10.2016 23:20 | Recenzja do wersji 3.8.3.1
Same zalety
Żadne
ocena użytkownika

R E W E L A C J A !!!
Odzyskałem więcej danych niż się spodziewałem, bo o niektórych już zapomniałem. Miałem kłopot z zainstalowaniem programu, ale pan Maciej pomógł NATYCHMIAST i mogłem spokojnie zapisywać odzyskane - dla mnie bezcenne - pliki. Bardzo dziękuję i cieszę się, że są jeszcze takie osoby jak pan Maciej i jego wspaniały program.

23.07.2016 17:33 | Recenzja do wersji 3.8.2.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
StrongRecovery Software   8 #371 12.09.2017 09:40

@|11| (niezalogowany):

Dziękuję za pozytywną opinię

Akurat tak się złożyło, że Pan miał więcej szczęścia i tak na prawdę to, co było nadpisane stanowiło niewielki aczkolwiek istotny obszar dysku (był on odpowiedzialny za to, że dysk jest w ogóle widoczny / dostępny). Niedawno był tutaj poruszany problem "nadpisania danych" i tak się złożyło, że Pan miał do czynienia z tym łagodniejszym przypadkiem nadpisania. Dane co prawda nie były dostępne, zniknęły, ale tak na prawdę nie zostały one całkowicie stracone, utraceniu uległ jedynie początek dysku (był on odpowiedzialny za to, że system zaczyna dysk rozpoznawać, uzyskiwać dostęp do plików).

Autor edytował komentarz w dniu: 12.09.2017 09:41
  #370 11.09.2017 18:11

Ten program jest świetny! Odzyskałem nadpisaną partycję NTFS i wszystkie dane. Cena za licencję - wręcz symboliczna w porównaniu do moich bezcennych danych. Najpierw testowałem demo - po kilkugodzinnym skaningu ujrzałem moją partycję, potem skanowałem w poszukiwaniu plików i wyglądało to na tyle dobrze, że kupiłem program. Kontakt mailowy z autorem - super. Program - prosty i logiczny. Podczas skanowania plików do odzyskania, początkowo obawiałem się, że utracę nazwy plików (wyświetlały się tylko numery), ale po kilku godzinach pojawiły się nazwy, tytuły i pełna struktura folderów. Po ukończonym skanie miałem 100%
Jeszcze raz dziękuję twórcy programu za odzyskane dane!

StrongRecovery Software   8 #369 11.09.2017 10:12

@wibob (niezalogowany): Nadpisanych danych nie można odzyskać (w żaden sposób). Jeśli po utracie zdjęć, nowe dane zostały nagrane na dysk / nośnik, wówczas mogło dojść do nadpisania / zniszczenia zdjęć.

Na stronie pobrania programu oraz po jego uruchomieniu pojawia się istotna informacja:

Proszę NIE pobierać, tworzyć ani modyfikować plików na dysku, z którego mają zostać odzyskane dane, ponieważ dane te mogą zostać nadpisane a wpisy plików (nazwy, dane alokacji) utracone. Jeżeli straciłeś dane na bieżącym dysku systemowym proszę zamknąć aktywny system i uruchomić inny lub wykonać jego obraz i pracować na nim. Odczekaj ok. 1 min., jeśli przed chwilą skasowałeś pliki (cache).

Stopień nadpisania danych jest z reguły proporcjonalny do utraty danych, jednak są różne scenariusze nadpisania i w zależności od tego jakie obszary ucierpiały najbardziej, można się spodziewać różnych rezultatów. Czasem bardziej ucierpią dane właściwe (te w środku pliku) a czasem dane odpowiedzialne za to jak plik się nazywa, jaki ma rozmiar, itd. (są to wpisy systemowe). StrongRecovery wspiera odzyskiwanie z użyciem wpisów systemowych oraz odzyskiwanie RAW (pliki do odzyskania+, gdzie pliki znajdywane są na podstawie detekcji ich nagłówka / początkowych danych właściwych, co umożliwia odzyskanie pliku w postaci surowej, jeśli jego dane nie zostały nadpisane / zniszczone).

Jeżeli straciliśmy dane na dysku "C:", to nic na tym dysku nie powinno być zapisywane, jeżeli na "D:", to analogicznie - na dysku "D:" nie powinno się tworzyć nowych plików / nagrywać nowych danych. Ogólnie rzecz biorąc obszar / dysk / partycja, gdzie doszło do utraty danych nie powinien ulegać modyfikacjom danych. Sam odczyt ani upływ czasu nie przyczynia się do utraty danych. Dysk "C:" jest najbardziej narażony na nadpisanie danych z uwagi na to, że samo korzystanie z tego dysku może doprowadzić do utraty danych (pobieranie plików przez przeglądarkę internetową, tworzenie historii przeglądania, tworzenie nowych plików na pulpicie czy skrótów lub plików pochodzących z różnych instalatorów, które integrują instalowane oprogramowanie z systemem). Dysk "C:" jest również o tyle nieszczęśliwy, że zawiera foldery takie jak "moje dokumenty" czy cały folder użytkownika, dlatego należy szczególnie uważać jeżeli dojdzie już do utraty danych z niego, a na przyszłość trzymać ważne pliki gdzie indziej.

Istnieją również przypadki utraty danych, gdzie po skasowaniu plików, system reorganizuje przestrzeń dysku, dochodzi wtedy do nadpisania pomimo tego, że "nic nie było robione" po utracie danych...

Wersja testowa pozwala sprawdzić czy tak na prawdę da się coś odzyskać czy nie (dla zdjęć dodatkowo generowane są miniaturki).

O ile program nie zadziałał i "nie odzyskał żadnego ze skasowanych zdjęć", to mogło się okazać, że nie miał na to żadnych szans...

Autor edytował komentarz w dniu: 11.09.2017 10:54
  #368 10.09.2017 06:49

program raczej słaby nie odzyskał żądnego ze skasowanych zdjęć

  #367 03.09.2017 23:50

NA Steam ??? Odinstalowałem Steama bo miałem jakieś problemy, a ten usunął mi cały katalog Program Files (x86) z grami i programami... masakra co za szit ,nigdy więcej steama..

  #366 03.09.2017 17:18

Karta ze zdjęciami padła i kilkoma programami starałem się je odzyskać bezskutecznie. Dopiero ten program pokazał je w demo. Musiałem kupić pełną wersję, ale i tak było warto. Numer jeden w tych kategoriach jak dla mnie.

StrongRecovery Software   8 #365 08.05.2017 17:07

@Anonim (niezalogowany): D*DE nie jest darmowy, można się o tym przekonać korzystając z wyszukiwarki internetowej... Skoro ktoś nazywa go darmowym, to i ten tutaj tak samo można nazwać darmowym, bo oba rozwiązania mają możliwość odzyskiwania plików na test (na różnych zasadach). Cała wypowiedź wygląda na próbę zasugerowania wyboru innego produktu przez konkurencję, tym bardziej, że jest pisana z anonimowego konta... Ogólnie rzecz biorąc wypowiedź można określić jako czarny PR: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_PR. Komentarz sam w sobie jest sprzeczny (sprzeczność dotyczy głównie sformułowania "darmowy"), wygląda to tak jakby próbowano naciągnąć kogoś na produkt konkurencyjny i używa się do tego celowo sformułowania "darmowy" bez wdawania się w szczegóły. Co do faktycznej "wykrywalności" plików, to każdy program się różni i opierając się tylko na ogółach, równie dobrze można byłoby napisać odwrotnie - że program Y wykrył mniej niż X (w określonym przypadku, sama ilość plików też nie jest miarodajną oceną, bo pliki mogą być uszkodzone albo niekompletne po odzyskaniu)... Programy różnią się sposobem obsługi, interfejsem, możliwościami, warunkami licencyjnymi - o tym się nie pisze, a pisze się coś, co można uznać za chytrą próbę odwrócenia uwagi na produkt konkurencyjny.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.05.2017 17:55
  #364 08.05.2017 11:42

Program wykrył dużo mniej plików niż darmowy DMDE więc nie ma sensu za niego płacić.

StrongRecovery Software   8 #363 14.02.2017 16:44

@monik234 (niezalogowany): Pani Moniko, ogólnie programy tego typu tak działają i powinny, można po prostu odzyskać / skopiować dane, które też są do użytku... Czasem są uszkodzone pewne warstwy lub tworzą się sytuacje, które przeszkadzają z korzystania danych i tutaj te pliki już niekoniecznie będą dostępne normalnie. Ważne jest też to, co się stało z danymi i czy nie było przypadkiem jakiegoś nadpisania (korzystanie z dysku systemowego / pulpitu, etc.). Należy też zwrócić uwagę, że zbyt szybkie próby podejmowania odzyskania danych (po ich utracie) mogą się zakończyć niepowodzeniem (potrzebna jest pewna zwłoka czasowa aż system odpowiednio zwolni bufory). Proszę o ewentualny kontakt celem wyjaśnienia.

Tutaj poradnik: https://strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych.html

Autor edytował komentarz w dniu: 14.02.2017 19:27
  #362 14.02.2017 00:09

@StrongRecovery Software: Ciekawe, że program zamiast przywrócić skasowane pliki - pokazuje i przywraca te, które są na komputerze , ten program to nieporozumienie!

  #361 30.01.2017 23:13

Pewnie najwięcej kłopotliwych pytań mają użytkownicy nie tyle do obsługi programu, a pamiętaniu o głównych zasadach.Próba odzyskania plików powinna się odbywać na sąsiedniej partycji.Może to być inny wskazany przez użytkownika zewnętrzny magazyn.Oraz przeszukiwany dysk nie powinien mieć,lub minimum nadpisanych już sektorów,bo wynikiem najczęściej bywa uszkodzony ,,stary,, plik.Tu odgrywa rolę jego pojemność.Zwłaszcza kiedy pierwotnie miał defragmentację po sektorach.Mówiąc prościej- im szybciej wyłapiemy rzut do kosza,tym większe szanse ma recovery.A wartość tego typu programu najbardziej ocenimy nie po ilości co znalazł, a pojemności ich składowej.Jeżeli mamy uszkodzony,także próbie udanej naprawy.Oraz wyboru rodzaju i typu przeszukania. Nie wszystko przecież nam wartościowe.To skraca czas i nerwy z pytajnikiem.-Czy się uda. To wiem.Wiem,że nie wszyscy.Dzięki za odpowiedź.

StrongRecovery Software   8 #360 30.01.2017 00:04

@marek 2010 (niezalogowany): Panie Marku, jest ogólny zamysł, żeby zmienić trochę model sprzedaży i proponowanych cen, jednak nie są one jakoś specjalnie wygórowane względem tego, co oferuje konkurencja (szczególnie ta bardziej znana na świecie a niekoniecznie lepsza). Należy też pamiętać, że są oferty "doraźne", które w znacznym stopniu pozwalają na "obcięcie" kosztów. Jak będzie? Trudno powiedzieć, jest jednak jakiś ogólny plan. O ile popyt, mógłby być faktycznie większy, to zostaje jeszcze kwestia obsługi klientów, którzy sobie czasem nie radzą, albo korzystają z pomocy, bo takie mają życzenie. Gdyby np. program zawierał cechy, które są planowane do wprowadzenia, to można byłoby mówić o tym, że i klientów mogłoby być więcej, i ewentualnej pomocy mniej, i wtedy mogłoby być już zupełnie stosowne zbicie ceny by podbić rynek intensywniej.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.01.2017 11:40
  #359 29.01.2017 17:48

Wiem,że jest świetny.Lecz to program o specyfice użytkowej.Można być zamieszany w klikaniu centralnie na kosz. Codziennie,lub raz na 1000 lat.Tu strong recovery jak dar z niebios ułatwi sprawę.Panie Macieju - cenię fachowość,ale czy pomyślał pan kiedyś o obniżce swojego produktu,a dojdzie chętnych więcej niż obecna statystyka zapłaciła za licencję.Jest popyt,to podnosimy cenę.Może być nim ekstra przebojowy towar.Lecz jakikolwiek recovery zdarza się nam rzadko używać.Nawet jeżeli - to plik utracony rozważamy pod kątem opłacalności odzysku i czasu na ponowny odzysk z innych źródeł.Aktualna cena jest zaporowa dla jednostki.Zwłaszcza,że na taki program przenigdy nie dasz 100% - ej gwarancji sprawności.Dodam,z winy klienta użytkownika.

StrongRecovery Software   8 #358 04.01.2017 15:35

@arjuredi: Dzięki

Mniej znane antywirusy bywają po prostu głupie i jestem ogólnie na "NIE", jeśli ktoś z nich korzysta, ja u siebie na pewno nie zainstalowałbym Zemany albo jakiegoś innego "krzykacza", który swoim "krzyczeniem" może przekonać użytkownika, że działa lepiej od innych - jest to żenujące...

Jeśli użytkownik pobiera treści z zaufanych źródeł (nie szuka czegoś za darmo albo jakichś "okazji"), to nie ma się czym przejmować tak na prawdę, antywirus może być nawet zupełnie zbyteczny, bo można sprawdzić potencjalnie zagrożony plik lub taki, któremu nie ufamy przez skaner online (z kilkoma antywirusami), takim skanerem jest virustotal na przykład... No ale jak ktoś już ma AV, to raczej będzie miał i będzie z nim związany i zdarzy się, że będzie mu ufał pomimo tego, że gada głupoty, albo z uwagi na fakt, że jest ogólnie problem, użytkownik nawet zrezygnuje z programu. Jest to przykre, bo jest to po prostu niesprawiedliwe i podchodzi pod swego rodzaju bandytyzm. Pocieszające jest to, że bardziej znane antywirusy zachowują się tutaj lepiej, wiąże się to też z tym, że szanujące się firmy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby fałszowano opinie o ich produktach, w moim przypadku jest tak samo, wywołuje to u mnie ogólną złość i frustrację, bo ludzie są z natury strachliwi i każda sugestia, która cechuje się pewnym autorytetem może mieć katastrofalne skutki - tak jest w tym przypadku. Jakikolwiek cień wątpliwości może przyczynić się do strat, o które nawet specjalnie nie można dochodzić...

Teraz Zemana nie powinna krzyczeć (chodzi o tą premium), bo odpowiedzieli mi, że dodadzą białe listy...

Autor edytował komentarz w dniu: 06.01.2017 14:59
arjuredi   3 #357 04.01.2017 14:35

@StrongRecovery Software: Ja napisałem tak tylko dla informacji (ciekawostki), ja wiem że to fałszywy alarm ale czy wiedzą to inni userzy ? wielokrotnie na forach czy dp.pl spotkałem się na temat różnych programów " XXX to wirus, tak pokazał mój program antywirusowy" a to wcale nie były wirusy tylko nadpobudliwość programów antywirusowych.Przez niewiedzę użytkownika wiele programów dostaje po d...... .Ludzie muszą się nauczyć że program antywirusowy nie jest żadną wyrocznią w którą mamy ślepo wierzyć.

Pana program jest bardzo dobry, korzystam i sobie bardzo chwalę, kilka razy pomógł mi z odzyskaniem ważnych danych za co ogromnie dziękuję.

Pozdrawiam.

StrongRecovery Software   8 #356 03.01.2017 22:01

@arjuredi: No ja premium nie mam i nie będę raczej miał, bo jest płatna...Poza tym zawsze znajdzie się jakiś antywirus, który będzie siał głupoty... Może coś z tym zrobię, ale to nie ja popełniam błąd w tym wypadku a oni... Pociągają za sobą Pana a teraz mnie, żebym niby im coś zgłaszał... Jest to niesprawiedliwe... Nie ja powoduje problem a oni... Piszę teraz do nich drogą jaką mogę, ale nie wiem jak się do tego odniosą...

arjuredi   3 #355 03.01.2017 21:20

@StrongRecovery Software: ja mam zemane antimalware Premium i jak sobie dziś zaktualizowałem stronga to Zemana podała taki komunikat o wykryciu i przeniesieniu do kwarantanny,czyli w skrócie ochrona realtime wyłapała stronga podczas aktualizacji.

StrongRecovery Software   8 #354 03.01.2017 18:54

@arjuredi: Na ten moment nic nie wykrywa... Mogło być tak, że zaktualizowano bazy... Pobrałem "Zemanę" i sprawdziłem pliki ostatniej wersji StrongRecovery - nic nie znaleziono, także chyba nieaktualne...

Jeżeli ktoś coś znajdzie, to proszę dać znać na support - będzie szybciej:

support@strongrecovery.com

Można też samemu zgłaszać powołując się na podpisany cyfrowo program (digital signature), który jest swego rodzaju świadectwem, iż program pochodzi bezpośrednio od wydawcy i nie ma w nim wirusów...

No i o czywiście nie ma absoultnie się czego bać, jest to prostu fałszywy alarm (FALSE POSITIVE), który jest dość dużą bolączką nie tylko twórców oprogramowania, ale i użytkowników, na szczęście coraz rzadziej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_pierwszego_rodzaju

Autor edytował komentarz w dniu: 03.01.2017 18:55
arjuredi   3 #353 03.01.2017 17:54

@StrongRecovery Software: Panie Macieju, Zemana Antimalware wykrywa i blokuje Pana program jako wirusa, wiem że to fałszywy alarm ale dobrze by było to zgłosić do Zemany.

StrongRecovery Software   8 #352 29.12.2016 13:48

@sg (niezalogowany): Jest taka możliwość, należy jednak pamiętać, że przy większych uszkodzeniach nośnika i w związku z tym spowolnionym odczytem, czynność ta może być też utrudniona. Piszę to na podstawie rozmowy, którą najprawdopodobniej odbyłem z Panem...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.