StrongRecovery 3.8.9.4

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
08.07.2014  •  Anna Rymsza

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Tego się słowami nie da opisać
Brak
ocena użytkownika

Dziękuję autorowi za to narzędzie. Próbowałem inne oprogramowania do odzyskiwania, darmowe i płatne. Żadne, ale to żadne nie było w stanie odzyskać plików z partycji, którą przez przypadek usunąłem.

Ten program nie tylko odzyskał pliki, ale również zachował ich oryginalną strukturę folderów. Dysk około 1 TB ogarnąłem w ciągu 8 godzin, więc szkoda, że wcześniej tego programu nie znalazłem. Znacznie szybciej bym odzyskał moje dane. Wart swojej ceny na maxa!

16.10.2016 23:20 | Recenzja do wersji 3.8.3.1
Same zalety
Żadne
ocena użytkownika

R E W E L A C J A !!!
Odzyskałem więcej danych niż się spodziewałem, bo o niektórych już zapomniałem. Miałem kłopot z zainstalowaniem programu, ale pan Maciej pomógł NATYCHMIAST i mogłem spokojnie zapisywać odzyskane - dla mnie bezcenne - pliki. Bardzo dziękuję i cieszę się, że są jeszcze takie osoby jak pan Maciej i jego wspaniały program.

23.07.2016 17:33 | Recenzja do wersji 3.8.2.1

Komentarze

0 nowych
StrongRecovery Software   9 #388 17.04.2018 14:23

@PitBoss: Trudno powiedzieć, można sprawdzić wg tego, co jest pisane w poniższym artykule:

https://strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20partycji.html

Tutaj cały spis treści:

https://strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych.html

PitBoss   10 #387 17.04.2018 07:09

Mam uszkodzone sektory na drugim dysku (który został aktualnie odłączony). Uszkodzenie nastąpiło w miejscu wykrywania drugiej partycji, przez co nie mogłem wejść na dysk "D" (chyba że bym sformatował czego zrobić nie chciałem, bo mam parę dokumentów dla mnie ważnych). Pytanie więc brzmi czy w/w program jest w stanie mi to odzyskać?

Pardus   6 #386 14.03.2018 16:13

Zróbcie taki program na Ubuntu !

  #385 02.03.2018 14:54

Panie Macieju,czy zastanawiała pana zmienność swej licencji.OK.-jest stała dożywotnia,ale mnie bardziej interesowała by opcja terminowa..powiedzmy analogicznie do trzech miesięcy,na jedno stanowisko.Oczywiście koszta pomniejszone relatywnie. Już ten temat raz pan przerabiał,cóż tak dla przypomnienia,żeby pan wiedział,że są nadal zainteresowani. Bo specyfika ceny dla pana programu,bardziej sprzyja tym co ich praca to biurko,komputer i wszystkie w nim narzędzia.Taki program dla fizycznych jednostek może być w użyciu raz,albo nigdy.Tu dochodzi także sens lub wartość już utraconych plików.Oczywiście,mogłoby dojść do nadużyć obejścia i na pana programie robić sobie cichą komercję zarobkową.Lecz programiści (do których pan należy) i z tym sobie radzą.

  #384 27.02.2018 15:25

@Antoni Gombka (niezalogowany): Z tego co wiem, to z kambodżańskim...

  #383 26.02.2018 15:57

Czy to program z polskim kapitałem? Czy niemieckim?

Crazygod   8 #382 14.02.2018 09:21

Program naprawdę świetny - używam go od samego początku jak tylko się pojawił. Autor "klasa" - kto miał z nim kontakt na pewno to potwierdzi, a do tego cieszy mnie, że to Nasze polskie oprogramowanie i kupując je nie bogacimy jakiegoś Jankesa czy Chińczyka.

StrongRecovery Software   9 #381 14.01.2018 15:07

@Pytanko do autora programu . (niezalogowany): Problem wymaga specjalnego podejścia i raczej żaden program nie jest w stanie tutaj zrobić wszystko sam... Programy tego typu (do odzyskiwania danych) posłużą raczej do wykonania jakiegoś kroku (odzyskanie konkretnych plików, które dadzą się odzyskać całe albo w jakimś stopniu), trzeba to jednak robić ręcznie - samemu, orientować się gdzie mogą być te pliki, albo chociaż jak się nazywają...

Tu jest jakaś historia z utratą punktów przywracania:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update-winpc/locati...

Tam w tym artykule mowa o jakimś narzędziu SFC, z tego, co się zorientowałem, to uruchamia się CMD (wiersz poleceń) na prawach admina, a potem daje SFC /SCANNOW.

Tam na koniec pisane jest tak:

It doesn't seem like any help is forthcoming on this....a typical response from Microsoft help.

I was able to fix the problem in Windows 10....I did a clean install with Windows 7 and the problem has disappeared....and so has Windows 10, so no problem at all.

bud

Autor edytował komentarz w dniu: 14.01.2018 15:09
  #380 12.01.2018 18:23

czy jest możliwość odzyskania punktów przywracania systemu w Windows 10 Fall Creators Update (Windows 10.1709 ) usuniętych przez program Ccleaner 5.38 lub przez funkcję usuń punkty przywracania systemu w systemie Win10 .dodam tylko jeszcze że jest to system 64 bitowy .

marciano2222   12 #379 12.01.2018 17:55

Program rewelacyjny polecam !!!!

  #378 12.01.2018 17:52

Bardzo dobry program, który przy pomocy prostego i intuicyjnego menu pozwoli Wam szybko i skutecznie odzyskać utracone dane. Poszukiwałem dość długo takiego programu, który będzie w stanie odzyskać dane i to co najważniejsze ze strukturą katalogów, co dla mnie było ważne. I znalazłem StrongRecovery! Porównywałem wszystkie dostępne programy w Internecie, czy to bezpłatne, czy płatne, jednak w każdym czegoś mi brakowało. Większość z nich nie odnajdowało wszystkich plików bądź odzyskiwało ale uszkodzone. Najbardziej złościło mnie to, że pliki były bez nazw oryginalnych tylko jakieś cyferki. Tutaj w tym programie jest inaczej. Pliki mają swoje oryginalne nazwy przez co łatwiej jest przeszukiwać katalogi i odzyskać to co naprawdę potrzebne. Co ciekawe, na tle innych programów StrongRecovery działa szybko i ma polskie menu, więc jak dla mnie program wart swojej ceny. Do tego kontakt z supportem programu jest błyskawiczny. Odpowiadają szybko i rzeczowo, pomagają profesjonalnie z każdym zgłoszonym pytaniem.

StrongRecovery Software   9 #377 27.12.2017 20:39

@rafi2017 (niezalogowany): Po to właśnie jest wersja testowa, którą można pobrać... Można się zorientować co i jak... Dane zostaną odzyskane w takim porządku, jak to program wyświetla. Warto zrzucić kilka plików na próbę, aby zobaczyć, czy dane pod nimi są ok...

Autor edytował komentarz w dniu: 27.12.2017 21:30
  #376 27.12.2017 17:31

Właśnie przez pomyłkę usunąłem duży folder (ok. 70 gb) z dysku zewnętrznego podłączonego do laptopa. Folder został usunięty z pominięciem kosza bo folder był za duży. Mam pytanie do autorów, autora programy czy da się za pomocą tego programu odzyskać ten folder. Chętnie zakupię płatną wersję ale czy wcześniej mogę sprawdzić czy ten folder da się odzyskać ?

  #375 20.10.2017 13:27

Pół roku męczyłem się żeby pozgrywać ponad 100GB uszkodzonych plików z filmami i zdjęciami z mojej karty microSD SanDisk, która była w telefonie Samsung Note 4 a dzisiaj zakupiłem licencję osobistą nieograniczoną na program StrongRecovery i wszystkie uszkodzone pliki zgrałem w kilka godzin bez żadnego błędu i problemu. REWELACJA - polecam - szczególnie, że jest to program polskiego programisty :). Wcześniej przy próbach kopiowania plików z telefonu/adaptera kart microsd/czytnika kart przy kopiowaniu zazwyczaj pojawiały się błędy uniemożliwiające kopiowania - program StrongRecovery pomógł rozwiązać ten problem.

StrongRecovery Software   9 #374 16.10.2017 13:35

Samo usunięcie partycji nie powinno skutkować brakiem możliwości odzyskania danych, tutaj pomocne artykuły:

https://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20partycji.html

W przypadku sformatowania dysku (również na inny system plików):

https://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych%20z%20dysku%20po%20forma...

Jeśli usunięto / zniszczono partycję charakterystyczną dla nośników takich jak PENDRIVE, karta SD (FAT16, FAT32), to program może znaleźć ją jako FAT16(-) / FAT32(-), funkcja ta działa automatycznie w przypadku wyboru dostępnego dysku. Można próbować szukać na dysku fizycznym:

https://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych%20z%20utraconych%20party...

Programy czasem nie znajdują partycji w rozumieniu danych, które ją definiują a dostają się do niej poprzez jej symulowanie.

Autor edytował komentarz w dniu: 17.10.2017 12:30
Pardus   6 #373 09.10.2017 16:10

Niechcący usunąłem partycję z karty pamięci. Nie skasowałem plików tylko usunąłem partycję która tam była. Były tam tylko wiele plików tekstowych w notatniku. Próbowałem wiele programów łącznie z TestDisk Data Recovery. Żaden program niczego nie znalazł. Nie odzyskałem ani 1 pliku.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2017 16:10
  #372 08.10.2017 20:26

Kilka dni temu zakupiłem licencje na program. Szczerze powiem jedno, inne softy tego typu nie dorastają strongrecovery do pięt!. Dane utracone ponad rok temu udało się odzyskać w niemal w całości, gdzie inne znane programy nic nie mogły odnaleźć. Szkoda że wcześniej nie miałem okazji użyć tych narzędzi, rok nerwów i bólu głowy byłby zaoszczędzony.

Dziękuje za pomoc!

StrongRecovery Software   9 #371 12.09.2017 09:40

@|11| (niezalogowany):

Dziękuję za pozytywną opinię

Akurat tak się złożyło, że Pan miał więcej szczęścia i tak na prawdę to, co było nadpisane stanowiło niewielki aczkolwiek istotny obszar dysku (był on odpowiedzialny za to, że dysk jest w ogóle widoczny / dostępny). Niedawno był tutaj poruszany problem "nadpisania danych" i tak się złożyło, że Pan miał do czynienia z tym łagodniejszym przypadkiem nadpisania. Dane co prawda nie były dostępne, zniknęły, ale tak na prawdę nie zostały one całkowicie stracone, utraceniu uległ jedynie początek dysku (był on odpowiedzialny za to, że system zaczyna dysk rozpoznawać, uzyskiwać dostęp do plików).

Autor edytował komentarz w dniu: 12.09.2017 09:41
  #370 11.09.2017 18:11

Ten program jest świetny! Odzyskałem nadpisaną partycję NTFS i wszystkie dane. Cena za licencję - wręcz symboliczna w porównaniu do moich bezcennych danych. Najpierw testowałem demo - po kilkugodzinnym skaningu ujrzałem moją partycję, potem skanowałem w poszukiwaniu plików i wyglądało to na tyle dobrze, że kupiłem program. Kontakt mailowy z autorem - super. Program - prosty i logiczny. Podczas skanowania plików do odzyskania, początkowo obawiałem się, że utracę nazwy plików (wyświetlały się tylko numery), ale po kilku godzinach pojawiły się nazwy, tytuły i pełna struktura folderów. Po ukończonym skanie miałem 100%
Jeszcze raz dziękuję twórcy programu za odzyskane dane!

StrongRecovery Software   9 #369 11.09.2017 10:12

@wibob (niezalogowany): Nadpisanych danych nie można odzyskać (w żaden sposób). Jeśli po utracie zdjęć, nowe dane zostały nagrane na dysk / nośnik, wówczas mogło dojść do nadpisania / zniszczenia zdjęć.

Na stronie pobrania programu oraz po jego uruchomieniu pojawia się istotna informacja:

Proszę NIE pobierać, tworzyć ani modyfikować plików na dysku, z którego mają zostać odzyskane dane, ponieważ dane te mogą zostać nadpisane a wpisy plików (nazwy, dane alokacji) utracone. Jeżeli straciłeś dane na bieżącym dysku systemowym proszę zamknąć aktywny system i uruchomić inny lub wykonać jego obraz i pracować na nim. Odczekaj ok. 1 min., jeśli przed chwilą skasowałeś pliki (cache).

Stopień nadpisania danych jest z reguły proporcjonalny do utraty danych, jednak są różne scenariusze nadpisania i w zależności od tego jakie obszary ucierpiały najbardziej, można się spodziewać różnych rezultatów. Czasem bardziej ucierpią dane właściwe (te w środku pliku) a czasem dane odpowiedzialne za to jak plik się nazywa, jaki ma rozmiar, itd. (są to wpisy systemowe). StrongRecovery wspiera odzyskiwanie z użyciem wpisów systemowych oraz odzyskiwanie RAW (pliki do odzyskania+, gdzie pliki znajdywane są na podstawie detekcji ich nagłówka / początkowych danych właściwych, co umożliwia odzyskanie pliku w postaci surowej, jeśli jego dane nie zostały nadpisane / zniszczone).

Jeżeli straciliśmy dane na dysku "C:", to nic na tym dysku nie powinno być zapisywane, jeżeli na "D:", to analogicznie - na dysku "D:" nie powinno się tworzyć nowych plików / nagrywać nowych danych. Ogólnie rzecz biorąc obszar / dysk / partycja, gdzie doszło do utraty danych nie powinien ulegać modyfikacjom danych. Sam odczyt ani upływ czasu nie przyczynia się do utraty danych. Dysk "C:" jest najbardziej narażony na nadpisanie danych z uwagi na to, że samo korzystanie z tego dysku może doprowadzić do utraty danych (pobieranie plików przez przeglądarkę internetową, tworzenie historii przeglądania, tworzenie nowych plików na pulpicie czy skrótów lub plików pochodzących z różnych instalatorów, które integrują instalowane oprogramowanie z systemem). Dysk "C:" jest również o tyle nieszczęśliwy, że zawiera foldery takie jak "moje dokumenty" czy cały folder użytkownika, dlatego należy szczególnie uważać jeżeli dojdzie już do utraty danych z niego, a na przyszłość trzymać ważne pliki gdzie indziej.

Istnieją również przypadki utraty danych, gdzie po skasowaniu plików, system reorganizuje przestrzeń dysku, dochodzi wtedy do nadpisania pomimo tego, że "nic nie było robione" po utracie danych...

Wersja testowa pozwala sprawdzić czy tak na prawdę da się coś odzyskać czy nie (dla zdjęć dodatkowo generowane są miniaturki).

O ile program nie zadziałał i "nie odzyskał żadnego ze skasowanych zdjęć", to mogło się okazać, że nie miał na to żadnych szans...

Autor edytował komentarz w dniu: 11.09.2017 10:54
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu