Sumatra PDF 3.2

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sumatra PDF jest darmową przeglądarką plików PDF, XPS, DjVu, eBook (ePub, Mobi), CBZ oraz CBR, stworzoną przez Krzysztofa Kowalczyka. Na tle innych aplikacji tego typu wyróżnia się lekkością i małymi rozmiarami.

Program tworzony jest z dużym naciskiem na szybkość działania i kierowany jest do użytkowników, którzy ponad bogatą (często niewykorzystywaną w codziennej pracy) funkcjonalność przekładają minimalizm oraz proste rozwiązania. Z założenia Sumatra PDF nie pretenduje do konkurowania z m.in. Adobe Readerem, jednak doskonale sprawdza się domowych warunkach do wygodnego przeglądania dokumentów. Program nie oferuje narzędzi do zaznaczania, kolorowania, komentowania tekstów itp., a jego funkcjonalność ograniczona została do przeglądania i przeszukiwania zawartości dokumentów. Wszystko to w połączeniu z wykorzystaniem biblioteki MuPDF do renderowania sprawia, że aplikacja działa wydajnie, potrafiąc się zadowolić małymi partiami pamięci operacyjnej.

Pomimo wielu zalet Sumatra PDF nie jest niestety wolny od wad. Jedną z najistotniejszych jest brak obsługi starszych edycji systemu Windows, które niejednokrotnie pracują na starszych komputerach z mocno ograniczonymi zasobami systemowymi.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, prosty w obsłudze, lekki, obsługa różnych formatów, minimalizm.
Dla mnie nie ma.
ocena użytkownika
17.09.2017 12:32 • Recenzja do wersji 3.1.2

Przede wszystkim to bardzo prosty i lekki czytnik dokumentów PDF. Wyróżniającą cechą może być fakt, że może służyć również jako czytnik e-booków. Obsługuje różne rodzaje formatów, DjVu, XPS, CBZ, ePub, Mobi, CBR. Przy tym jest wygodny w obsłudze, np. między stronami możemy przełączać się, wpisując numer strony na górze okna.

Zdecydowanie wart polecenia. Z tym programem poradzi sobie w zasadzie każdy. Interfejs jest prosty i minimalny.

Znakomity, lekki program do czytania wielu formatów plików. Szybki, prosty w obsłudze.
Dla mnie brak
ocena użytkownika
05.09.2016 14:51 • Recenzja do wersji 3.1.2

Program jest oczywiście znakomity. Minimalistyczny interfejs wcale mi nie przeszkadza. Jednak najbardziej przekonała mnie do tego programu pewna ważna cecha - mianowicie bez problemu odczytuje pliki .chm. Takich programów nie ma aż tak wiele. I co dla mnie trochę dziwne, że w opisach programów na różnych stronach (również w DP) cecha ta nie jest wyszczególniana, a jest ona bardzo istotna.