reklama

T-Mobile wprowadza Wi-Fi Calling i VoLTE, ale tylko dla posiadaczy Galaxy S6

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

T-Mobile wprowadził właśnie technologię WiFi Calling, która pozwala na rozmowy i wiadomości z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, zarówno na terenie Polski, jak i zagranicą. W tym samym momencie, wprowadzono drugą technologię, Voice over LTE przynosi szybsze zestawianie połączeń i może zmniejszyć zużycie akumulatora smartfonu.

Voice over WiFi od T-Mobile, czyli VoWiFi w przeciwieństwie do znanych aplikacji i wybranych konkurencyjnych rozwiązań, działa natywnie, a więc nie wymagana jest instalacja dodatkowej aplikacji. Nie mamy również oddzielnej listy kontaktów czy wiadomości, a korzystanie przypomina wykonywanie normalnych połączeń i wiadomości, z tą różnicą, że korzystamy z sieci Wi-Fi. Warto dodać, że dzięki VoWiFi nie ponosimy kosztów roamingu, gdy znajdujemy się za granicą. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Druga technologia, czyli VoLTE pozwala na szybsze zestawianie połączeń oraz niższe zużycie akumulatora smartfonu. Mniejsze zapotrzebowanie na energię osiągnięto przez unikanie tzw. fallback, czyli przełączania telefonu z sieci LTE do 3G. Ta usługa także jest bezpłatna.

T-Mobile chwali się, że jest pierwszym operatorem, który wprowadził obie technologie jednocześnie. Wcześniej Play wdrożył Wi-Fi Calling, a Orange oddało swoim klientom VoLTE. Natomiast osoby korzystające z usług T-Mobile maja do dyspozycji obie technologie. By nie było idealnie, to z nowych technologii skorzystają obecnie tylko użytkownicy Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge. Operator obiecuje, że trwają prace nad dodaniem kolejnych smartfonów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama