TVP i orkiestra symfoniczna w YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

Wkrótce w YouTube pojawią się nowe materiały Telewizji Polskiej. Serwis zaprasza też do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji YouTube Symphony Orchestra.

TVP jest pierwszą polską telewizją, która będzie na taką skalę obecną w YouTube. Podpisano umowę z Google, na mocy której w serwisie umieszczane będą seriale, pokazy kabaretowe czy wiadomości. Materiały wideo zamieszczane będą na istniejącym od 4 lat kanale TVP. Dotychczas wykorzystywany był on jedynie do wyświetlania materiałów promujących programy produkowane przez Telewizję Polską. Oprócz programów, które wkrótce pojawią się w YouTube, TVP zamierza zamieszczać także reklamy.

YouTube zachęca też do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji YouTube Symphony Orchestra. Muzycy, także nieprofesjonalni, do 28 listopada mogą przesyłać swoje nagrania, a także przeglądać materiały udostępnione na kanale youtube.com/symphony. Najlepsi spośród uczestników konkursu zostaną wybrani do uczestnictwa w orkiestrze YouTube. Nagrodą jest możliwość występu w słynnej operze Sydney Opera House w marcu przyszłego roku. Koncertem dyrygować będzie maestro Michael Tilson Thomas. Klip promujący YouTube Symphony Orchestra 2011 można obejrzeć na stronach serwisu.

© dobreprogramy