YouTube i Google Play Music razem? To możliwe, Google chce pokonać Spotify

YouTube i Google Play Music razem? To możliwe, Google chce pokonać Spotify

YouTube i Google Play Music razem? To możliwe, Google chce pokonać Spotify
09.02.2017 15:44

Jak donoszą osoby blisko powiązane z zespołami Google pracującymi nad YouTube Music i Google Play Music, planowane jest połączenie obu usług. Obecnie nic się nie zmieni, obie aplikacje nadal będą funkcjonować niezależnie. Najprawdopodobniej dojdzie jednak do stworzenia jednej aplikacji muzycznej Google.

Zespoły odpowiedzialne za biznesowy rozwój obu aplikacji właściwie zostały połączone już rok temu. Pozwoliło to Google na wygodniejsze negocjowanie umów z artystami i wytwórniami. Dodatkowo firma z Mountain View zawsze mogła korzystać z ogromnej bazy potencjalnych abonentów – użytkowników YouTube, aby zdobywać bardziej korzystne umowy. Warto zwrócić uwagę, że granica pomiędzy obiema aplikacjami nigdy nie była duża – opłacanie YouTube Red dawało dostęp także do Google Play Music.

Google potwierdziło, że oba zespoły pracują już razem. Oczywiście nie wspomniano o połączeniu aplikacji, ale jak już napisaliśmy, jest to bardzo prawdopodobne. Rzecznik Google stwierdził tylko, że usługi muzyczne są dla firmy niezwykle ważne, a połączenie zespołów ma zapewnić jak najlepszy produkt dla ich użytkowników, partnerów muzycznych i artystów. Dodał, że obecnie nic się nie zmieni, a jeśli będą planowane poważniejsze zmiany, to przed ich dokonaniem, wszyscy zostaną poinformowani.

Przekonani do Google Play Music? ;)
Przekonani do Google Play Music? ;)

Według ostatnich prognoz Strategy Analytics, w latach 2015-2022 liczba użytkowników muzycznych usług streamingowych wzrośnie do 950 milionów, a udział streamingu w rynku sprzedaży muzyki na urządzenia mobilne sięgnie 95%. Oznacza to ogromne pieniądze, cały ten rynek mobilnej muzyki do 2022 roku ma być wart 12 mld dolarów.

Patrząc na powyższe liczby, nie powinniśmy być zaskoczeni, że Google chce zabrać dla siebie jak największy kawałek tego kalorycznego tortu, zdobywając użytkowników Spotify czy Apple Music. Właśnie do tego posłużyć ma połączenie obu aplikacji w jedną, dużą usługę muzyczną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)