TeamViewer TeamViewer 15.16.8.0

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Pobierz program

TeamViewer pozwala połączyć się zdalnie z komputerem lub serwerem i sterować nim, jakby był obok. Program nadaje się zarówno do sterowania komputerami, do których nie mamy bezpośredniego dostępu, jak i świadczenia zdalnego wsparcia i prowadzenia szkoleń przez Internet. Program pozwala także przesyłać pliki między komputerami.

Głównym zadaniem programu TeamViewer jest umożliwienie zdalnej kontroli nad komputerami. Można się z nimi łączyć na podstawie podanych identyfikatorów lub przypisać kilka z nich do jednego konta użytkownika. Na każdym z nich musi być zainstalowany program TeamViewer, który służy zarówno jako klient, jak i przyjmuje połączenia. Do połączeń można wykorzystywać automatycznie wygenerowane identyfikatory i hasła lub ustawić swoje własne. Można także łączyć się ze zdalnymi komputerami przez przeglądarkę na stronie go.teamwiever.com, co jest często wykorzystywane przy spotkaniach i szkoleniach.

Podstawową przewagą TeamViewera nad VNC jest możliwość pracy bez przekazywania portów, konfiguracji zapór sieciowych czy serwerów pośredniczących. W przeciwieństwie Remote Desktopa po połączeniu ze zdalnym komputerem jego pulpit wciąż jest widoczny dla osób, które znajdują się w tym samym miejscu. Dzięki temu można obserwować na przykład działania serwisowe.

Po nawiązaniu połączenia można ustawić jego parametry, jak jakość obrazu, skalowanie, widoczność tapety, rozdzielczość ekranu lub wybór jednego okna, które ma być widoczne na łączącym się komputerze. Można także włączyć dźwięki systemowe zdalnej maszyny.

Ponadto podczas połączenia można korzystać z czatu i rysować po ekranie, co jest nieocenioną pomocą naukową na szkoleniach. Wszyscy uczestnicy spotkania będą widzieć zaznaczenia wykładającego, zobaczy je także osoba korzystająca z komputera, z którym zostało nawiązane połączenie. W ten sam sposób można nawiązać rozmowę wideo, dźwiękową lub prowadzić tradycyjny, pisany czat.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!