r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Thunderbird 52 dostępny z nową obsługą obrazków i kilkoma poprawkami

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dostępna jest już nowa wersja popularnego klienta poczty Mozilla Thunderbird, oznaczona numerem 52. Nie jest to bynajmniej jedynie zbiór poprawek – nowości jest sporo, podobnie jak zmian. Nie są one jednak na tyle rewolucyjne, wymagały czasu na przyzwyczajenie.

Zacznijmy jednak od nowości. Najważniejszą z nich stanowi nowa obsługa obrazków w mailach. Odtąd będą one osadzane jako data URl, dzięki czemu obrazki, które są linkami, nie będą już automatycznie pobieranie razem z wiadomością. Nowości pojawiły się także w kalendarzu Lightning, który umożliwia wygodną edycję wydarzeń w kartach.

Dobre wieści także dla osób, które chcą migrować z klienta Becky: odtąd Thunderbird obsługuje import danych z tego programu. Dodano kilka funkcji czatu, z których najważniejszą będzie dla wielu bardziej zaawansowana integracja z Twitterem (między innymi możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości i dodawania tweetów do ulubionych), a także obsługa mechanizmu potwierdzania tożsamości SASL SCRAM w komunikacji po XMPP.

r   e   k   l   a   m   a

Co do zarządzania samymi wiadomościami, to w każdym folderze zobaczymy odtąd nową kategorię korespondentów, według których można określać kolejność wiadomości na liście. Pojawił się także przycisk, który umożliwia przejście do żądanego folderu za pomocą dwóch kliknięć.

Z pełną listą nowości zapoznać można się na stronach Mozilli, zaś najnowszą wersję Thundebirda znajdziecie w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.