Tinkerplay 1.1

Strona główna Android Grafika i fotografia Modelowanie 3D
Pobierz program
lub zeskanuj:

Tinkerplay to aplikacja stworzone przez firmę Autodesk. Za jego pomocą możemy stworzyć roboty zabawki, które będą gotowe do wydrukowania na drukarkach 3D.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od akceptacji regulaminu i podania swojego wieku. Nowe modele możemy tworzyć w oparciu o gotowe szablony jak i w trybie dowolnym, korzystając z dostępnych w aplikacji elementów. Niezależnie od wybranego trybu, podzielono je na takie kategorie jak głowa, tułów, ręce, nogi czy też broń.

Podczas tworzenia aplikacja sama podpowiada gdzie dodać dany element, co z jednej strony ułatwia zadanie, z drugiej sprawia, że działamy w pewnych ramach. Tworzonego przez nas robota możemy obracać, przybliżać, czy też zmieniać ułożenie jego mechanicznych elementów (np. nóg, broni, głowy). Gdy całość będzie gotowa możemy przejść do edycji wizualnych walorów obiekty.

Poza określeniem koloru można nałożyć na bryłę teksturę lub wybrać dla niej wykończenie złożone z powtarzającego się wzoru. Aby uprzyjemnić proces tworzenia aplikacja oferuje kilka różnych scenografii, które mogą zastąpić domyślną.

Aplikacja Tinkerplay potrafi bawić nawet jeżeli nie dysponujemy odpowiednią drukarką. Przypomina zabawę klockami, które dodatkowo możemy modyfikować zmieniając ich wygląd. Dzięki podpowiedziom jest dobrą propozycją nawet dla młodszych użytkowników.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Autodesk Tinkerplay przekonuje, że projektowanie zabawek jest fajne

6
23.03.2015  •  Anna Rymsza

Autodesk stara się od najmłodszych lat przyzwyczajać do możliwości projektowania własnych przedmiotów. W końcu rynek pracy będzie potrzebował kolejnego pokolenia projektantów i warto zacząć wcześnie – zwłaszcza że może to być niezła zabawa. Do kolekcji aplikacji 123D, przeznaczonych dla zaczynających przygodę z drukiem przestrzennym, dołączył kierowany do dzieci Tinkerplay. Aplikacja Tinkerplay jest kolejnym podejściem do zaangażowania dzieci w proces tworzenia własnego przedmiotu użytkowego. Znajdziemy tu ogromną bibliotekę gotowych elementów, z których w trójwymiarowym widoku można…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji