reklama

To już 10 lat Second Life

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Trudno trochę uwierzyć, że gra Second Life jest już dostępna od blisko dekady. 23 czerwca 2003 roku Linden Lab wystartowało z MMO, które szybko zdobyło ogromną popularność. Chociaż w kolejnych latach zaciekawienie projektem zmalało, tak pozostawał on żywy w umysłach graczy przynajmniej z uwagi na liczne skandale — że wspomnę tylko o głośnym płodzeniu sobie jednorożców czy kwestii przyciągania do wirtualnego świata pedofilów.

Twórcy chwalą się, że przez dziesięć lat w Second Life konta założyło przeszło 36 milionów zainteresowanych. Łącznie spędzili oni w grze ponad 217 tysięcy lat, wydając 3,2 miliarda dolarów na różnorakie rzeczy (najczęściej nowe fryzury). Miesięcznie rozległy cyfrowy świat o powierzchni prawie 700 mil kwadratowych odwiedza milion żądnych wrażeń osób, nowych rejestruje się zaś około 400 tysięcy. Oczywiście nie obędzie się bez świętowania. Linden Lab przygotowało z uroczystej okazji specjalne przedmioty dla fanów swego MMO, będą liczne konkursy z nagrodami, a sami gracze również planują kilka wielkich imprez na setki awatarów. Szczegóły na blogu produkcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama