r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

To już 10 lat Second Life

Strona główna Aktualności

Trudno trochę uwierzyć, że gra Second Life jest już dostępna od blisko dekady. 23 czerwca 2003 roku Linden Lab wystartowało z MMO, które szybko zdobyło ogromną popularność. Chociaż w kolejnych latach zaciekawienie projektem zmalało, tak pozostawał on żywy w umysłach graczy przynajmniej z uwagi na liczne skandale — że wspomnę tylko o głośnym płodzeniu sobie jednorożców czy kwestii przyciągania do wirtualnego świata pedofilów.

Twórcy chwalą się, że przez dziesięć lat w Second Life konta założyło przeszło 36 milionów zainteresowanych. Łącznie spędzili oni w grze ponad 217 tysięcy lat, wydając 3,2 miliarda dolarów na różnorakie rzeczy (najczęściej nowe fryzury). Miesięcznie rozległy cyfrowy świat o powierzchni prawie 700 mil kwadratowych odwiedza milion żądnych wrażeń osób, nowych rejestruje się zaś około 400 tysięcy. Oczywiście nie obędzie się bez świętowania. Linden Lab przygotowało z uroczystej okazji specjalne przedmioty dla fanów swego MMO, będą liczne konkursy z nagrodami, a sami gracze również planują kilka wielkich imprez na setki awatarów. Szczegóły na blogu produkcji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.