r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tor Messenger 0.4.0 beta 2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tor Messenger jest bazującym na rozwijanym przez społeczność Mozilli programie Instantbird komunikatorem wykorzystującym sieć Tor. Obsługiwany są różne protokoły, jednak w przypadku każdego z nich tożsamość uczestników rozmowy jest chroniona.

Tor Messenger pozwala rozmawiać w sieciach Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter, Yahoo!, Twitter i Odnokłassniki. Choć logowania i relacje z kontaktami nie zostaną ukryte przed centralnymi serwerami, cały ruch do nich będzie bardzo trudny do prześledzenia dzięki Torowi. Ponadto domyślnie wyłączona jest możliwość rozmowy, jeśli któryś z użytkowników nie korzysta z szyfrowanego protokołu.

r   e   k   l   a   m   a

Tor Messenger wykorzystuje metodę off-the-record (OTR) opartą na czterech podstawowych założeniach: szyfrowanie, uwierzytelnianie, zaprzeczalność i poufność. Dzięki systemowi weryfikacji rozmawiając mamy więc pewność, że po drugiej stronie jest ta osoba, za którą rozmówca się podaje. Ponadto wiadomości są zaszyfrowane i zabezpieczone przed fałszerstwem. Jeśli użytkownik utraci swoje klucze autoryzujące, nikt nie uzyska dostępu do historii rozmów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Internetowa komunikacja w cztery oczy. Tor Messenger wchodzi w fazę beta

11
OPROGRAMOWANIE 02.11.2015 | Maciej Olanicki

Coraz częściej cechą, jaką cenią użytkownicy w przypadku komunikatorów, jest oferowana przez nie ochrona prywatności i tożsamości. Jak wiadomo niełatwo o skuteczniejszą, a jednocześnie nieskomplikowaną w codziennym użytkowaniu, metodę ukrycia swojej lokalizacji, niż skorzystanie z sieci Tor. Z takiego samego założenia wyszli twórcy komunikatora Tor Messenger, który wszedł właśnie w fazę beta. Tor Messenger nie jest w pełni autorskim programem, stanowi raczej analog do Tor Browser, który bazuje na przeglądarce Mozilla Firefox. Podobnie jest w przypadku komunikatora – za punkt wyjścia posłużył…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
derek4499   2 #3 08.04.2017 05:29

U mnie Baidu wykrywa trojana :(. Dodać wyjątek ?

Andreas12   5 #2 13.09.2016 10:05

Na zrzucie ekranowym widać messenger facebooka. U mnie po instalacji i uruchomieniu wyskakuje najpierw "error praser........" a messengera nie ma.

cephei   13 #1 03.11.2015 10:04

Czy GG tez obsługuje?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.