TouchPal - Free Emoji Keyboard 6.8.3.0

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury
Pobierz program
lub zeskanuj:

Klawiatura TouchPal X, oprócz standardowego układu QWERTY, umożliwia również wybór takich układów, jak w starych telefonach komórkowych oraz tzw. pół-QWERTY, gdzie dwie litery znajdują się na jednym klawiszu. W układzie QWERTY pod każdym przyciskiem znajduje się kilka znaków diakrytycznych, a w pierwszej linii od góry, pod literami znajdziemy również cyfry. Żeby użyć wspomnianych znaków, wystarczy dłużej przytrzymać dany klawisz, bądź po prostu pociągnąć palcem w dół dotykając wirtualnego klawisza.

TouchPal X ma również wbudowane narzędzie do edycji tekstu, dzięki niemu łatwo będziemy mogli poruszać się po wiadomości za pomocą strzałek oraz przycisków umożliwiających powrót na początek, bądź koniec tekstu. Wspomniane narzędzie umożliwia również zaznaczanie, wycinanie, kopiowanie, wklejanie czy usuwanie danego fragmentu wiadomości.

Zmiana rozmiaru klawiatury TouchPal X to tylko jedna z wielu opcji, jakie możemy ustawiać w aplikacji. Mamy również możliwość zmiany głośności dźwięku przycisków, ustalanie czasu wibracji smartfona, po naciśnięciu klawiszy czy zmianę czcionki klawiatury. Ponadto możemy również wybrać, czy w górnej części klawiatury będą pokazywane więcej niż 3 propozycje, czy nawet przez jak długi czas będziemy musieli przytrzymywać klawisz, żeby klawiatura odczytała to jako długie przytrzymanie. Możemy również zarządzać wtyczkami.

Klawiatura TouchPal X oprócz tradycyjnego wpisywania tekstu, umożliwia również wprowadzanie głosowe. Niestety ta metoda nie jest jeszcze wystarczająco dopracowana. Podczas testów praktycznie za każdym razem to samo zdanie, było interpretowane przez aplikację w inny sposób, często nieprawidłowy. W ustawieniach klawiatury mamy możliwość zmiany silnika wprowadzania głosowego, jednak bez względu na silnik wprowadzanie głosowe działa po prostu źle.

TouchPal X pozwala również na automatyczne poprawianie błędów, podpowiadanie kolejnego słowa w zależności od kontekstu, automatyczne zapisywanie nowych słów do słownika, automatyczne dodawanie spacji czy wstawianie wielkich liter na początku nowego zdania. Skuteczność wspomnianych funkcji jest bardzo duża, a jeśli włączymy również aktualizację popularnych słów, zwrotów oraz modelu języka, to będziemy mogli pisać bardzo szybko i poprawnie. Jednak nigdy nie możemy zapomnieć o kontrolowaniu tego, co napisaliśmy. Słownik jest tworzony przez dużą liczbę osób i czasami podpowiedzi znacznie różnią się od tego, co chcieliśmy przekazać. Klawiatura zwraca również uwagę na klawisze znajdujące się w bliskim sąsiedztwie wybranego przycisku.

Klawiatura TouchPal X jest niewątpliwie jedną z lepszych klawiatur na Androida. Pozwala na konfigurację zarówno od strony mechanizmów podpowiedzi, jak również wyglądu aplikacji. Podpowiedzi z reguły są bardzo dobre i usprawniają szybkie pisanie, a tylko sporadycznie zdarza się, że klawiatura podpowie nieodpowiedni wyraz. Ponadto w ustawieniach aplikacji pojawiają się również opcje, które nie są przetłumaczone na język polski. Natomiast funkcja rozpoznawania mowy nie jest gotowa, żeby korzystać z niej na co dzień.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 08.08.2018 16:05

UWAGA!! Ta aplikacja w najnowszej wersji podsłuchuje właściciela!! Po zaakceptowaniu polityki prywatności RODO zaczyna wyświetlać reklamy na ekranie blokady!! W dodatku są to reklamy spersonalizowane, niby OK, ale reklamy są związane z tym co telefon podsłucha!! Nie podczas rozmów przez telefon, tylko w ogóle!! Wystarczy, że telefon leży na biurku zablokowany, my o czymś porozmawiamy, lub wypowiemy kilka słów i za chwilę dostajemy reklamę o tematyce związanej z tym o czym przed chwilą mówiliśmy!!! OSTRZEGAM!!!

MrBeckham666   20 #4 13.06.2016 12:03

@Anissa: hehe pieknie :) ja stosuje te same praktyki :D Mogliby zmienić nieco rozwój touchpala po co mi jakieś pseudo szybkie ładowanie czy ochrona prywatności od tego są inne softy :) ale dobrze że chociaż można to wyłączyć :)

Autor edytował komentarz w dniu: 13.06.2016 12:04
Anissa   4 #3 30.05.2016 15:11

@MrBeckham666: Trochę za dużo wodotrysków w ciągu ostatnich dwóch lat do TouchPal'a pododawali, ale nikt nie każe tych wszystkich skórek i emoji ściągać. W opcjach można parę rzeczy wyłączyć. Ja mam w AFWall+ wycięty dostęp bo netu dla tej klawiatury i w zasadzie spokój.

MrBeckham666   20 #2 01.04.2016 02:12

@Anissa: zgodze się w 100 % :) swiftkey też jest ok ale touchpal lepiej jest dopracowany od strony techniczniej :) Nie zamula tak i nie wiesza się .

Anissa   4 #1 28.07.2014 15:19

Póki co dla mnie na Androida najlepsza klawiatura. Używam od roku, od chwili gdy tylko spróbowałam. Wcześniej pracowałam na Swype, a później na SwiftKey. Ma wszystko co potrzeba, jest szybka i jest bezpłatna. No i nie konsumuje tyle pamięci (16 MB) co Swype (32 MB) czy SwiftKey (27 MB). Aaa... i najważniejsze, doskonale przewiduje i podpowiada kolejne słowa. Jak ktoś lubi pisać klasycznie lub mażąc palcem, będzie z niej bardzo zadowolony. Polecam!