Traficar: samochody na minuty dostępne we Wrocławiu i Poznaniu

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Traficar uruchomiło swoją usługę we Wrocławiu i Poznaniu. Mieszkańcy tych miast będę mogli teraz skorzystać z tzw. carsharingu, czyli wypożyczania samochodów na minuty. Do dyspozycji oddano po 150 samochodów marki Renault Clio. Do tej pory Traficar dostępny był w Warszawie oraz Krakowie.

Jak to działa? Oczywiście usługę zamówimy przy użyciu mobilnej aplikacji, która wskaże nam najbliżej zaparkowany samochód. Po złożeniu rezerwacji mamy 15 minut, żeby dotrzeć do wybranego miejsca, w którym czekać będzie na nas Renault Clio. Ale jak otworzyć samochód, skoro nie mamy kluczy? W tym celu należy zeskanować kod QR umieszczony na przedniej szybie po stronie kierowcy. Z kolei, żeby uruchomić silnik, musimy wyjąc kartę ze schowka i umieścić ją w oznaczonym miejscu.

Zanim jednak ruszymy w trasę, warto chwilę poświecić na oględziny stanu czystości. Po sprawdzeniu karoserii i wnętrza wystawiamy notę, którą wyślemy za pomocą aplikacji. W ten sposób rozpoczynamy kurs. Cennik przewiduje, że za przejechany kilometr zapłacimy 80 gr, minuta jazdy to 50 groszy, a każde 60 sekund postoju kosztować nas będzie 10 gr.

Żeby zakończyć usługę, samochód należy zostawić w dowolnym miejscu wewnątrz wyznaczonej strefy. PKN Orlen, jako partner usługi, oferuje również miejsca postojowe na swoich stacjach. W Poznaniu jest ich 12 a we Wrocławiu 7. Dodatkowo, jeżeli w trakcie trwania kursu zdecydujemy się zaparkować samochód, w strefie płatnego parkowania nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat.

Usługa dostępna jest w Polsce od roku i dotychczas obejmowała wyłącznie Warszawę i Kraków. Przez ten czas firma zdołała zwiększyć liczbę samochodów ze 100 aż do 800. Zgodnie z zapowiedziami do końca roku możemy spodziewać się też rozszerzenia działalności o kolejne miasta.

© dobreprogramy