Twitter usuwa awatary użytkowników, którzy używają loga Mistrzostw Świata

Strona główna Aktualności

O autorze

Twitter usuwa loga Mistrzostw Świata z awatarów swoich użytkowników. Grafiki związane z brazylijską imprezą zostały usunięte na prośbę FIFA. Federacja zabrania również używania zdjęć Pucharu Świata.

Podczas gdy miliony fanów piłki nożnej rozkoszują się turniejem w Brazylii, FIFA wysyła do boju drużynę prawników. Federacja skupia się na blokadzie pirackich transmisji oraz... usuwaniu awatarów z portalu społecznościowego Twitter.

Działania organizacji dotknęły kilkanaście amatorskich kont zajmujących się tematyką piłkarską. FIFA powołała się na amerykańską ustawę Digital Millennium Copyright Act obowiązującą od 1998 roku. DMCA zabrania tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania. Ten radykalny krok został podjęty w celu ochrony dobrego imienia organizacji.

Akcja FIFA jest kolejnym działaniem tego typu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Twitter wydaje się być jedynym medium, które otrzymało oficjalne prośby o usunięcie zabezpieczonych materiałów. Portal zmienił obrazki na domyślne jajka.

Działania FIFA przypominają walkę z wiatrakami i są bardzo kontrowersyjne, gdyż dotykają użytkowników indywidualnych. Część z nich już zdążyła przywrócić awatary na tę związane z Mistrzostwami.

© dobreprogramy
s