Instagram ma ponad 400 mln użytkowników, zazdrości mu nawet Twitter

Instagram ma ponad 400 mln użytkowników, zazdrości mu nawet Twitter23.09.2015 11:49
Instagram ma ponad 400 mln użytkowników, zazdrości mu nawet Twitter

Facebook z pewnością nie żałuje, że w 2012 roku kupił Instagrama za 1 mld dolarów. Prosty, pozwalający na udostępnianie zdjęć i krótkich filmików serwis społecznościowy staje się coraz popularniejszy. Nowych użytkowników ciągle przybywa, w ciągu ostatnich 10 miesięcy liczba kont powiększyła się aż o 100 milionów.

Instagram w ciągu ostatniego roku zdecydował się na wprowadzenie wielu nowości. Zwiększono rozdzielczość trzymanych na serwerach zdjęć, zrezygnowano również z wcześniejszych, ustalonych z góry proporcji zdjęć i filmów. W przypadku wersji dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej zmieniono design, a także pojawiła się wyszukiwarka. Serwis zaczął także powoli wprowadzać reklamy.

350143080923686849

Na oficjalnym blogu Instagrama pojawiły się dane dotyczące liczby użytkowników. Serwis społecznościowy pochwalił się, że w miesiącu ma ponad 400 milionów użytkowników. Warto zauważyć, że około 10 miesięcy wcześniej kont było o 100 milionów mniej. Instagram stał się popularniejszy od Twittera, który obecnie ma 316 milionów aktywnych użytkowników. Serwis nie zwalania tempa, nowych użytkowników ciągle przybywa i prawdopodobnie w przyszłym roku usłyszymy, że jest ich ponad 500 milionów.

Interesująco przedstawiają się statystyki dotyczące pochodzenia użytkowników. Instagram staje się coraz popularniejszy w Europie, Azji, Brazylii czy Japonii. Ponad 75% użytkowników mieszka poza Stanami Zjednoczonymi. Dowiedzieliśmy się również, że każdego dnia na serwisie ląduje ponad 80 milionów nowych zdjęć. Instagram wyrasta na ogromną bazą danych ze zdjęciami i filmami setek milionów osób z całego świata.

Aplikację Instagram pobierzecie z naszej bazy, dostępna jest wersja na Androida, iOS, a także na Windows Phone. W przypadku mobilnych okienek warto sprawdzić także nieoficjalnego klienta 6tag, którego możliwości są sporo większe i jest szybciej rozwijany od oficjalnej aplikacji na tę platformę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)