Twitter: jak usunąć obserwującego?

Twitter
Twitter
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Krzysztof Fiedor

24.08.2022 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usunięcie obserwującego na Twitterze to wyjątkowo łatwa czynność, która pozwoli zarządzać swoim kontem na tej popularnej platformie społecznościowej. Oto, jak to zrobić.

Twitter to serwis społecznościowy, na którym każdy zarejestrowany użytkownik może komentować bieżące wydarzenia lub publikować swoje przemyślenia w zwięzłych komunikatach. Popularne profile mają po kilkaset tysięcy obserwujących i komentujących, których poglądy i komentarze niekoniecznie mogą odpowiadać właścicielowi profilu. Takiego niewygodnego delikwenta można w łatwy sposób usunąć z grona obserwujących. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć myszką.

Twitter: jak usunąć obserwującego?

Na stronie głównej Twittera kierujemy wskaźnik myszy na stronę lewą ekranu, gdzie odnajdujemy zakładkę Profil. Po kliknięciu przeniesiemy się na naszą stronę profilową. Tu interesuje nas liczba obserwujących. Ten element jest klikalny. W ten sposób możemy przejść na kolejną stronę.

Twitter: udajemy się do ustawień Profilu
Twitter: odnajdujemy liczbę obserwujących, element jest klikalny

Na niej mamy dostęp do listy profili, które nas obserwują na Twitterze. Odnajdujemy na liście profil przeznaczony do usunięcia i klikamy w symbol trzech kropek obok nazwy profilu. Po kliknięciu lewym klawiszem myszki mamy dostęp do nowego menu, z którego między innymi możemy wybrać opcję, która nas interesuje - Usuń tego obserwującego.

Twitter: klikamy w symbol trzech kropek
Twitter: z menu wybieramy Usuń tego obserwującego

Po kliknięciu, profil zostanie usunięty z listy obserwujących nas na Twitterze i nie będzie miał możliwości jakiejkolwiek aktywności pod naszym profilem (choć będzie widział nasze posty i będzie też mógł ponownie nas zaobserwować). Na całe szczęście istnieje możliwość wielokrotnego usuwania danego obserwującego. Aby permanentnie usunąć dane konto z obserwujących na Twitterze, wymagane jest jego ZABLOKOWANIE.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)