Twórcy IE doceniają zakładki

Strona główna Aktualności

O autorze

W blogu twórców Internet Explorera pojawił się interesujący post dotyczący zakładek w przeglądarkach. Jeden z autorów przeglądarki ocenia ten element interfejsu użytkownika jako bardzo udany i doceniany również w Microsofcie - zostały one przykładowo użyte we wczesnych latach 90-tych w programie Microsoft Excel, są w Visual Studio, a ponoć mało brakowało, aby znalazły użycie w Wordzie. Jednak w Internet Explorerze do tej pory zakładek nie było, ze względu na wątpliwości, czy wprowadzenie ich nie wprowadzi niespójności do interfejsu wobec braku podobnego interfejsu w Windows Media Playerze, czy Eksploratorze Windows. Twórcy zastanowili się, czy wprowadzenie zakładek nie przysporzy więcej problemów niż zysków i. przyznają, że podjęli swego czasu złą decyzję, co teraz mają okazję naprawić.

W wersja beta IE7 zakładki zostaną wprowadzone w sposób bardzo podstawowy, kompletną funkcjonalność uzyskają w późniejszych wersjach. Twórcy IE starają się zaimplementować je w sposób bezpieczny i wygodny dla użytkownika. Opierają się przy tym na doświadczeniu z dodatkami do IE i innymi programami, w których wykorzystano ten element interfejsu użytkownika. Brane są pod uwagę między innymi błędy, jakie znalazły się w oprogramowaniu z zakładkami, ale przede wszystkim opinie użytkowników, które dla twórców niezwykle cenne. Czynione są różne starania, by przeglądarka z zakładkami działała po prostu wspaniale.

Autor postu na IEBlogu chwali też programy, które już teraz dają możliwość przeglądania stron internetowych przy użyciu Internet Explorera w zakładkach. Wśród przykładów takich aplikacji zostały wymienione paski narzędzi dodające zakładki do przeglądarki oraz nakładki na IE takie jak Maxthon. Tego typu programy udowadniają siłę rozszerzalnej konstrukcji przeglądarki. Mają też niewątpliwą zaletę - działają na starszych systemach operacyjnych (np. Windows 98), gdzie Internet Explorer 7 miejsca nie zagrzeje. To miejsce zastąpić może inne rozwiązanie Microsoftu - na przestrzeni najbliższych miesięcy zakładki doda do IE nowa wersja paska narzędzi MSN Toolbar.

© dobreprogramy
s