Twórcy Yanosika wprowadzają płatną aplikację dla kierowców

Twórcy Yanosika wprowadzają płatną aplikację dla kierowców

13.02.2018 17:17, aktual.: 14.02.2018 15:32

Czy Yanosik będzie płatny? Tak zatytułowany e-mail wpłynął na redakcyjną skrzynkę. Przyznamy, że trochę nas przeraził – popularna aplikacja dla kierowców miałaby skończyć z darmową wersją? Okazało się jednak, że tak naprawdę chodzi o nowy produkt twórców Yanosika – płatną aplikację YetiWay.

Główną funkcją nowej aplikacji jest komunikowanie o zagrożeniach drogowych, ale co ważne – bez reklam. YetiWay informuje m.in. o kontrolach prędkości, fotoradarach, remontach czy wypadkach. Czy brzmi to znajomo? Nic dziwnego, aplikacja przypomina znanego Yanosika. Nie można jej jednak uznać za bezpośrednią konkurencję. To płatne rozwiązanie, które zostało stworzone jako odpowiedź na prośby użytkowników o Yanosika pozbawionego reklam. Sam Yanosik nie stanie się płatny. Dawid Nowicki z Yanosika informuje, że kierowcy korzystający z darmowej aplikacji Yanosik mogą zatem spać spokojnie, gdyż opłaty dotyczą jedynie nowego produktu.

YetiWay to komunikator skierowany dla kierowców, który wyświetlany jest w formie pływającej ikony. Umożliwia to szybki dostęp do funkcji aplikacji, także podczas korzystania z pełnoekranowej nawigacji lub innej uruchomionej aplikacji. W ustawieniach wprowadzono opcję autostartu. Użytkownik może ustawić, by automatyczne uruchomienie następowało wraz z inną aplikacją, np. ulubioną nawigacją czy Spotify.

Obraz

Pływająca ikona po kliknięciu zapewnia szybki dostęp do czterech głównych opcji – zgłoszenia policji, inspekcji, zagrożenia lub patrolu na trasie. Zależnie od sytuacji, dynamicznie zmienia się jej wygląd, informując kierowcę o policji czy zagrożeniu w pobliżu. Wyświetlana jest także odległość, a komunikat podawany jest jeszcze głosowo. Wykorzystywana jest duża baza systemu Yanosik.

Aplikacja jest płatna – 9,99 złotych miesięcznie, jednakże po dodaniu karty kredytowej możemy cieszyć się 3 miesiącami za darmo. YetiWay znajdziecie już w naszej bazie oprogramowania. Obecnie dostępna jest wyłącznie wersja na Androida. Trwają jednak prace nad rozszerzeniem oferty dla użytkowników iPhone’ów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)