USB Flash Security 4.1.13.19

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

USB Flash Security to darmowe i nieskomplikowane narzędzie, pozwalające zabezpieczać prywatne dane znajdujące się na nośnikach USB. Z jego pomocą ukryjemy przed niepowołanymi osobami nasze zdjęcia, filmiki, ważne dokumenty itp.

Program pozwala na zabezpieczenie dostępu do pendrive'a hasłem, którego to poprawne podanie umożliwi nam dostęp do danych. W innym przypadku nie jest możliwe ani zapisywanie plików na nośniku, ani otwieranie znajdujących się na nośniku danych. Dostęp do zewnętrznego nośnika USB zabezpieczany jest algorytmem szyfrującym AES-256bit.

USB Flash Security umieszcza na nośniku niewielki plik (o rozmiarze około 500KB), który odpowiedzialny jest za ochronę naszych danych. Wersja bezpłatna narzędzia umożliwia obsługę pendrive'ów o maksymalnej pojemności 4GB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 19.10.2015 12:09

Tak zaszyfrowalem, ze teraz jak wkladam pendrive to mi pisze ze aplikacja nie jest zgodna z WIndowsem i nic nie mozna zrobic. Nie stąd ni zowąd takie czary...

  #3 08.10.2015 20:13

@Radek68: Uruchamia się na każdym innym systemie pod warunkiem, że działasz na koncie administratora lub masz jego hasło.

Radek68   22 #2 15.09.2015 09:55

@Shaki81: Albo skorzystać z innych metod, np. z Truecrypta, choć to wcale nie jest najłatwiejsze rozwiązanie (musi być zainstalowany).
Z drugiej strony 4 GB to naprawdę duża przestrzeń na te dane, które powinny być zaszyfrowane. Swoją drogą ciekawy jestem jak działa to narzędzie, czy instaluje się na komputerze i tylko na nim można korzystać z tego pendriv'a czy plik jest wykonywalny i uruchamia się na każdym innym systemie.

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #1 04.01.2015 16:22

Sam program dość dobry, niestety ograniczenie go do 4GB to jakaś kpina. No ale zawsze można kupić pełna wersję...