reklama

Układ graficzny przyspieszy Internet Explorer 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

NVIDIA - znany producent układów graficznych - zaprezentowała na swoim blogu materiał wideo, który pokazuje, jak przeglądarka Internet Explorer 9 wykorzystuje podczas pracy moc układu graficznego odciążając tym samym procesor.

Zaprezentowany w połowie marca IE9 poza nowym silnikiem JavaScript o nazwie Chakra oraz obsługą standardów CSS3, SVG i HTML5 wspiera także technologię Direct2D oraz DirectWrite, która pozwala zaangażować układ graficzny w proces renderowania stron internetowych. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez firmę NVIDIA, technika ta pozwala na szybsze generowanie witryn wykorzystujących kod HTML5, skrypty JavaScript, elementy interaktywne (takie jak mapy czy animacje) oraz elementy graficzne SVG. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mało wydajnych komputerów, które bez wsparcia układu graficznego nie poradziłyby sobie z płynną obsługą zawartości interaktywnej bazującej na tych technologiach.

Wczesny prototyp przeglądarki Internet Explorera 9 jest dostępny do pobrania na stronie projektu. Za około 6 tygodni Microsoft planuje wydać kolejną wersję deweloperską IE9.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić