reklama

VLC 2.0 już stabilny, szybszy i z Blu-ray

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Zgodnie z przewidywaniami, jeden z najpopularniejszych obecnie wieloplatformowych odtwarzaczy multimediów osiągnął wersję 2.0. O większości zmian pisałam przy okazji wydania bety, ale warto przypomnieć, co przygotowali dla nas deweloperzy VLC.

Najbardziej widoczne zmiany znajdziemy w wersji programu dla Mac OS X. VLC dla Maków doczekało się przejrzystego, jednookienkowego interfejsu, i możliwości pracy w natywnym trybie pełnoekranowym na systemie Mac OS X 10.7. Jeśli chodzi o wydajność, największym krokiem do przodu jest optymalizacja programu dla architektur wielordzeniowych, oraz planowane wydanie wersji 64-bitowej odtwarzacza dla Windowsa. Do programu dołączone zostały nowe kodeki i, co ważne, eksperymentalna obsługa płyt Blu-ray — jest więc czym się ekscytować i pobrać nową wersję programu, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił. Więcej o najnowszej wersji VLC można znaleźć na stronie VideoLAN.

VLC 2.0 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X. Pozostaje jeszcze tylko czekać na zapowiedziane wcześniej wersje dla Androida, iOS i OS/2.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama