VMware Workstation Pro VMware Workstation Pro 16.1.1 Build 17801498

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VMware Workstation to wieloplatformowa aplikacja stworzona z myślą o wirtualizacji "całego szeregu" systemów operacyjnych - począwszy od wczesnych edycji systemów Windows, przez Linuksa, Solarisa, kończąc na NetWare i BSD.

Narzędzie bardzo dobrze radzi sobie również z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń i peryferii, także tych podpiętych pod porty COM i USB. Zarówno tych korzystających z USB 1.1 jak i 2.0. W programie zostało zawartych wiele ułatwień - jednym z nich jest choćby możliwość swobodnego przenoszenia danych pomiędzy hostem, a komputerem wirtualnym na zasadzie metody "przeciągnij i upuść".

Na uwagę zasługuje również fakt, że aplikacja jako jedna z nielicznych, dzięki drobnej modyfikacji pliku wybranej maszyny wirtualnej, pozwala na obsługę akceleracji 3D.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwość konfiguracji, wsparcie dla 3D, szybkość działania, mnogość systemów operacyjnych
brak wsparcia dla OSX i systemów mobilnych: Android oraz iOS czy też Windows Mobile, cena
ocena użytkownika
22.11.2016 14:12 • Recenzja do wersji 12.5.2 Build 4638234

Doskonałe rozwiązanie do budowania infrastruktury maszyn wirtualnych. Doskonale sprawdza się do tworzenia środowisk testowych. Możliwość instalowania wielu systemów operacyjnych od Linux przez FreeBSD a na Windows kończywszy.
Szkoda jednak, że w programie brak wsparcia dla mobilnych systemów operacyjnych oraz systemów Apple.

prosta obsługa, możliwości konfiguracji, szybkość działania
cena i zbyt częste "przeskakiwanie" wersji (9 miesięcy od wydania wersji 11)
ocena użytkownika
01.12.2015 00:10 • Recenzja do wersji 12.0.1 Build 3160714

Logo VMWare to prawie synonim wirutalizacji - firma z długim stażem w tej dziedzinie oprogramowania. Producent poza obsługą Windows 10 i Ubuntu 15 chwali się wsparciem dla OpenGL 3.3 i DirectX 10, oraz jako ciekawostka obsługą ekranów 4K i QHD+ Bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresuje pewnie IPv6 z obsługą NAT.