VMware Workstation Pro 15.0.2 Build 10952284

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VMware Workstation to wieloplatformowa aplikacja stworzona z myślą o wirtualizacji "całego szeregu" systemów operacyjnych - począwszy od wczesnych edycji systemów Windows, przez Linuksa, Solarisa, kończąc na NetWare i BSD.

Narzędzie bardzo dobrze radzi sobie również z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń i peryferii, także tych podpiętych pod porty COM i USB. Zarówno tych korzystających z USB 1.1 jak i 2.0. W programie zostało zawartych wiele ułatwień - jednym z nich jest choćby możliwość swobodnego przenoszenia danych pomiędzy hostem, a komputerem wirtualnym na zasadzie metody "przeciągnij i upuść".

Na uwagę zasługuje również fakt, że aplikacja jako jedna z nielicznych, dzięki drobnej modyfikacji pliku wybranej maszyny wirtualnej, pozwala na obsługę akceleracji 3D.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwość konfiguracji, wsparcie dla 3D, szybkość działania, mnogość systemów operacyjnych
brak wsparcia dla OSX i systemów mobilnych: Android oraz iOS czy też Windows Mobile, cena
ocena użytkownika

Doskonałe rozwiązanie do budowania infrastruktury maszyn wirtualnych. Doskonale sprawdza się do tworzenia środowisk testowych. Możliwość instalowania wielu systemów operacyjnych od Linux przez FreeBSD a na Windows kończywszy.
Szkoda jednak, że w programie brak wsparcia dla mobilnych systemów operacyjnych oraz systemów Apple.

22.11.2016 14:12 | Recenzja do wersji 12.5.2 Build 4638234
prosta obsługa, możliwości konfiguracji, szybkość działania
cena i zbyt częste "przeskakiwanie" wersji (9 miesięcy od wydania wersji 11)
ocena użytkownika

Logo VMWare to prawie synonim wirutalizacji - firma z długim stażem w tej dziedzinie oprogramowania. Producent poza obsługą Windows 10 i Ubuntu 15 chwali się wsparciem dla OpenGL 3.3 i DirectX 10, oraz jako ciekawostka obsługą ekranów 4K i QHD+ Bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresuje pewnie IPv6 z obsługą NAT.

01.12.2015 00:10 | Recenzja do wersji 12.0.1 Build 3160714