r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Visual Studio for Mac Preview

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Visual Studio for Mac to kompletne środowisko programistyczne Microsoftu, pozwalające budować aplikacje dla chmury, iOS-a, macOS-a, Androida czy elektroniki do noszenia. Środowisko zawiera narzędzia do projektowania programów, edycji, profilowania i debugowania.

Visual Studio for Mac pozwala pisać w C# i F#. Zawiera ten sam kompilator (projekt Roslyn), co wersja dla Windowsa, uzupełnianie kodu IntelliSense, zaawansowane wyszukiwanie i ten sam system refraktoryzacji kodu, co na Windowsie. Visual Studio for Mac korzysta z systemu MSBuild, tak samo jak na Windowsie, więc można bez problemu udostępniać projekty programistom pracującym na innym systemie operacyjnym. Można też korzystać z Gita i Subversion oraz instalować wtyczki.

Przy tworzeniu aplikacji dla smartfonów można korzystać między innymi ze zintegrowanych narzędzi do projektowania oraz szablonów, API .NET dla systemów Android, iOS, tvOS, watchOS i macOS, API Xamarin.Forms, kompilatora LLVM i tysięcy bibliotek NuGet.org. Całość zwieńczają narzędzia do publikacji aplikacji w sklepach. Backend można stworzyć w .NET Core i uruchomić na serwerze z Windowsem lub Linuksem, zarówno w Microsoft Azure, jak i w innej infrastrukturze.

Dostępna wersja Visual Studio for Mac działa przez 180 dni i nie trzeba za nią płacić. Warto jednak zauważyć, że licencja nie pozwala na wykorzystanie komercyjne i nie pozwala na udostępnianie bądź wdrażanie napisanych w środowisku programów. Wersja podglądowa służy jedynie do testowania i nauki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sprawdź Visual Studio for Mac – środowisko dla aplikacji mobilnych i chmury

34
17.11.2016  •  Anna Rymsza

Szkoda, że Microsoft zepsuł niespodziankę i kilka dni temu wydało się, że w planach jest Visual Studio dla macOS. Znane i przez wielu cenione środowisko programistyczne dla komputerów z jabłkiem zostało już udostępnione. Wersję podglądową znajdziecie w naszej bazie programów dla macOS. Visual Studio for Mac ma zapewnić wszystko, czego potrzeba do tworzenia aplikacji .NET dla macOS, Androida, iOS, chmury czy .NET Core. Visual Studio for Mac od razu po instalacji pozwala korzystać z języków C# i F# oraz zawiera ten sam kompilator (projekt Roslyn), co wersja dla Windowsa. W IDE znajdziemy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.