Większe firmy nie dostaną uaktualnienia do Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pisaliśmy o uruchomieniu przez Microsoft akcji, w ramach której każdy nabywca nowego komputera z systemem Windows Vista OEM w edycjach premium otrzyma bezpłatne uaktualnienie do Windows 7. Teraz okazało się, że jednak nie każdy - większe firmy będą musiały dopłacić.

Firmy i instytucje będą mogły otrzymać bezpłatne uaktualnienie dla maksymalnie 25 komputerów. Oznacza to, że robiąc większe zakupy przed premierą Windows 7 i jednocześnie chcąc zachować możliwość uaktualnienia trzeba będzie dodatkowo wykupić do każdej licencji OEM pakiet Software Assurance za około 30% ceny systemu. Pakiet ten to szereg korzyści przewidzianych przede wszystkim dla klientów licencjonowania grupowego, ale jak nie każdy wie, można go wykupić także do licencji OEM. W czasie obowiązywania umożliwia on między innymi bezpłatną aktualizację do najnowszej dostępnej na rynku wersji produktu.

Microsoft tłumaczy ograniczenia co do ilości komputerów faktem, że program bezpłatnych aktualizacji jest skierowany raczej do użytkowników indywidualnych, a nie do firm, dla których przewidziana jest oferta licencjowania grupowego.

© dobreprogramy