WikiSearch - otwarta wyszukiwarka

Strona główna Aktualności

O autorze

Współzałożyciel Wikipedii, Jimmy Wales przygotowuje się do uruchomienia nowego silnika wyszukiwania informacji w sieci, którego nazwa brzmi Wikiasari.

Wyszukiwarka "WikiSearch" ma być na tyle skuteczna i precyzyjna by móc konkurować nawet z takim oligopolistą jakim jest aktualnie Google. Jak informuje Techcrunch, Wikiasari nastawione jest przede wszystkim na szybkość i jakość wyszukiwania oczekiwanych treści. Trzy pierwsze linki wyniku wyszukiwania mają prowadzić do treści znajdującej się w internetowej encyklopedii Wikipedia, a pozostały rezultat będzie wyświetlany pod spodem. Jak można zaobserwować na screenie wyświetlane będą również linki reklamowe w postaci tekstu.

Silnik wyszukiwarki ma zostać oparty na takich otwartych projektach jak Nutch i Lucene. Serwisowi Techcrunch udało się zdobyć z zaufanego źródła zrzut ekranu wyglądu wyszukiwarki, lecz jak zastrzega może być to screen podrobiony. Wszystkich zainteresowanych większymi szczegółami odsyłamy do wpisu Michaela Arringtona.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji