WikiSeek - silnik wyszukiwania Wikipedii

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu dzisiejszym została uruchomiona nowa wyszukiwarka - WikiSeek - specjalizująca się w przeszukiwaniu zasobów największej internetowej encyklopedii Wikipedii.

WikiSeek to silnik wyszukiwania, który zajmuje się indeksowaniem treści znajdujących się tylko na Wikipedii i stron, do których encyklopedia linkuje. Zapewnia to po pierwsze znacznie lepsze wyszukiwanie niż to aktualnie oferowane w Wikipedii. Po drugie wyniki wyświetlone w wyszukiwarce są bardziej trafne i zawierają małą ilość niepożądanych treści. Sam projekt wykonany jest bardzo podobnie do WikiSearch, otwartej przeglądarki, do której uruchomienia przygotowuje się współzałożyciel Wikipedii - Jimmy Wales. Prawdopodobnie informacja na temat wyświetlania w niej linków reklamowych jest prawdziwa, ponieważ takie znajdują się również w WikiSeek. W gruncie rzeczy WikiSeek to lepszy sposób na przeszukiwanie Wikipedii.

Na stronie domowej wyszukiwarki znajdują się wtyczki do przeglądarek Internet Explorer 7, Firefox i Mozilla/Netscape 6+ dodające szybki dostęp do WikiSeek z poziomu paska wyszukiwania. Oficjalnie Wikiseek ma zostać uruchomione jutro, ale wszyscy zainteresowani już dziś mogą zapoznać się z możliwościami nowego produktu firmy Searchme.

© dobreprogramy
s