Google ostrzega przed Flashem w wynikach wyszukiwania, wprowadza przelicznik BTC

Google ostrzega przed Flashem w wynikach wyszukiwania, wprowadza przelicznik BTC

Google ostrzega przed Flashem w wynikach wyszukiwania, wprowadza przelicznik BTC
Redakcja
16.07.2014 19:23

Google w miarę możliwości stara się pomagać użytkownikom w wyszukiwaniu informacji, przekazuje im także coraz więcej danych o przeglądanych stronach. Najnowsza ze zmian dotyczy głównie użytkowników urządzeń mobilnych – wyszukiwarka będzie informować, że dana strona może nie wyświetlić się prawidłowo na naszym urządzeniu. Sprawa dotyczy technologii Adobe Flash, która nie jest dostępna na iPhone i iPadzie, a oficjalnie także i na Androidzie.

Nowy sposób wyświetlania wyników wyszukiwania uwzględnia technologię, w jakiej została stworzona witryna. Jeżeli znajduje się na niej Flash, użytkownik korzystający ze sprzętu mobilnego zostanie poinformowany, że może ona nie działać na jego sprzęcie. Dotyczy to także Androida, bo w czystej odmianie od Google i na przeglądarce Chrome promowanej przez producenta nie jest on dostępny już od wydania 4.1 Jelly Bean. Oczywiście wiele firm preinstaluje na swoich urządzeniach Flasha, a także przeglądarki, które pozwalają na korzystanie z niego. W takiej sytuacji komunikat nie będzie miał wiele wspólnego z rzeczywistością.

Obraz

Funkcja wydaje się bardzo ciekawa, ale łatwo dostrzec także pewne nadużycia. Użytkownicy informowani w ten sposób przez Google mogą zrezygnować z odwiedzenia witryny, nawet jeżeli jej wyświetlanie będzie prawidłowe, lub gdy Flash zajmuje tylko niezbyt istotną jej część. Firma dostarcza wyszukiwarkę i personalizuje wyniki względem nas, nawet wtedy, gdy nie posiadamy konta Google i nie jesteśmy zalogowani. Taka sytuacja doprowadzić może do „gorszego traktowania” witryn, które wykorzystują Adobe Flasha. Sama technologia nadal się natomiast rozwija i w wielu przypadkach warto ją stosować. Czyżby to była zachęta, do rezygnacji z produktu od Adobe?

Druga zmiana jaką postanowiło wprowadzić Google jest znacznie mniej kontrowersyjna. Wyszukiwarka od dawna pozwala na szybkie sprawdzanie np. pogody, przeliczanie jednostek, służy jako kalkulator, a także przelicznik walut. Amerykańska firma zdecydowała się na oficjalne uznanie waluty bitcoin i teraz użytkownicy mogą korzystać z szybkiego przelicznika, w którym wykorzystywane są informacje z firmy Coindesk. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce hasło np. „10 BTC to pln” aby otrzymać informacje o kursie. Póki co funkcja działa po przełączeniu wyszukiwarki na język angielski, jej wdrożenia w polskiej wersji można spodziewać się w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)