Wikipedia Wikipedia

Strona główna Android Edukacja i nauka Encyklopedie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wikipedia jest oficjalnym klientem największej internetowej encyklopedii stworzonym dla Androida. Dzięki niej, użytkownik uzyskuje możliwość szybkiego wyszukiwania i przeglądania artykułów i haseł z tej bazy wiedzy. Aplikacja jest prosta w obsłudze i skupia się na tym co najważniejsze, a więc prezentacji treści dostępnej w serwisie.

W przeciwieństwie do mobilnej wersji encyklopedii, aplikacja pozwala na szybkie przełączanie się między dostępnymi językami w jakich jest dostępna dana publikacja. Mobilna Wikipedia umożliwia również zapisywanie stron do odczytywania ich w sytuacjach gdy urządzenie nie posiada dostępu do internetu. Aplikacja umożliwia także bardzo łatwe i szybkie udostępnianie przeglądanych haseł za pośrednictwem systemowego mechanizmu udostępniania.

Ciekawą opcją jest szybkie wyszukiwanie haseł dostępnych w pobliżu bazując na lokalizacji użytkownika. Odbywa się to za pomocą map Google z naniesionymi na nie opisanymi miejscami. Ustawienia klienta pozwalają na ręczne wybranie głównego języka oraz zmianę wielkości czcionki. Wadą aplikacji jest jej dosyć wolne działanie w porównaniu do użycia przeglądarki i wersji mobilnej serwisu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!