Wikipedia

Strona główna Android Edukacja i nauka Encyklopedie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wikipedia jest oficjalnym klientem największej internetowej encyklopedii stworzonym dla Androida. Dzięki niej, użytkownik uzyskuje możliwość szybkiego wyszukiwania i przeglądania artykułów i haseł z tej bazy wiedzy. Aplikacja jest prosta w obsłudze i skupia się na tym co najważniejsze, a więc prezentacji treści dostępnej w serwisie.

W przeciwieństwie do mobilnej wersji encyklopedii, aplikacja pozwala na szybkie przełączanie się między dostępnymi językami w jakich jest dostępna dana publikacja. Mobilna Wikipedia umożliwia również zapisywanie stron do odczytywania ich w sytuacjach gdy urządzenie nie posiada dostępu do internetu. Aplikacja umożliwia także bardzo łatwe i szybkie udostępnianie przeglądanych haseł za pośrednictwem systemowego mechanizmu udostępniania.

Ciekawą opcją jest szybkie wyszukiwanie haseł dostępnych w pobliżu bazując na lokalizacji użytkownika. Odbywa się to za pomocą map Google z naniesionymi na nie opisanymi miejscami. Ustawienia klienta pozwalają na ręczne wybranie głównego języka oraz zmianę wielkości czcionki. Wadą aplikacji jest jej dosyć wolne działanie w porównaniu do użycia przeglądarki i wersji mobilnej serwisu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Wikipedia na Androida stawia na eksplorację i robi to naprawdę dobrze

3
28.07.2016  •  Maciej Olanicki

Wikipedia właśnie ogłosiła dostępność nowej wersji aplikacji na Androida. Ważnych zmian jest sporo, a nacisk został w nich postawiony nie tylko na odnajdywanie potrzebnych informacji, ale także na eksplorację najciekawszych artykułów. Gruntownie przebudowany został główny widok aplikacji, który już na pierwszy rzut oka prezentuje się ładniej. Oprócz zastosowania miłego dla oka tła, zmiany zaszły także na poziomie ergonomii: główny widok jest odtąd podzielony na sekcje, z których część daje dostęp do funkcji wcześniej niedostępnych w aplikacji mobilnej na Androida. Najważniejszą z nich…

Wikipedia w kropce: zabójca siedmiu osób chce aktualizacji artykułu na swój temat

34
05.04.2016  •  Maciej Olanicki

Wikipedia to dziś jedna z najbardziej wpływowych baz wiedzy. Ze świecą szukać internetowej dyskusji, w której żaden z debatujących nie powołałby się na nią, jako na obiektywne źródło. Dzieje się tak mimo wielu nieścisłości czy czasem wręcz rażącego braku rzetelności wytykanego przez akademików. Być może ten stan rzeczy zmienią doniesienia o aktywności Charlesa Watsona, przebywającego w więzieniu za zabójstwo siedmiu osób (między innymi Sharon Tate) podczas swojej działalności w grupie Charlesa Mansona. Nie brakuje także w polskojęzycznej Wikipedii artykułów dotyczących konkretnych osób,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Jendrej   5 #2 01.01.2016 10:07

Niepotrzebny zaśmiecacz, lepiej korzystać z wersji przeglądarkowej.

macaleks   14 #1 12.09.2015 18:29

Tego nie wiedziałem,że aż tyle.Hospody pomyłuj.Prawie 33 miliony artykułów w (sic!) 280-ciu językach.

Autor edytował komentarz.
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji