Wiki-wyszukiwarka

Strona główna Aktualności

O autorze

Wyszukiwarka Wikia Search dodała możliwość edycji stron z wynikami wyszukiwania. Zmiany będą widoczne nie tylko dla użytkownika, który je wprowadził ale dla wszystkich.

Na początku w wyszukiwarce znalazł się mały zestaw ok. 30 milionów stron. Będzie on stanowić podstawę do której użytkownicy będą dodawać swoje linki. Możliwości edycji są bardzo duże. Użytkownicy mogą zmieniać położenie linków przyznając im oceny. Linki mogą być całkowicie usuwane ze stron z wynikami, można też dodawać nowe. Edytować można także treść wyniku wyszukiwania znajdującą się poniżej linku. Oczywiście tak jak na innych stronach typu wiki wszystkie zmiany są zapamiętywane i mogą być wycofywane.

Możliwość edycji wyników wyszukiwania jest bardzo ciekawa, niesie jednak zagrożenia. Nowy mechanizm będzie mógł być wykorzystywany do spamowania wyników lub dodawania linków zupełnie niezwiązanych z wyszukiwanymi hasłami. Można mieć jednak nadzieję, że podobnie jak w przypadku Wikipedii takie zachowania będą utrzymywane pod kontrolą.

© dobreprogramy