WinPatrol WAR WinPatrol WAR 2017.5.720

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinPatrol WAR (kiedyś WinAntiRansom) to narzędzie, które zapewni ochronę systemu operacyjnego przed oprogramowaniem typu ransomware, ale nie tylko.

Ransomware to wyjątkowo złośliwe oprogramowanie, które pojawia się na zainfekowanym komputerze w formie notatki pozostawionej przez cyberprzestępcę. Dowiadujemy się z niej, jakie czynności musimy podjąć, by odzyskać dostęp do zablokowanych plików. W większości przypadków mamy do czynienia z pewnego rodzaju "okupem". Cyberprzestępca obiecuje, że po wpłaceniu odpowiedniej kwoty udostępni nam instrukcje, które pozwolą na odszyfrowanie danych.

WinAntiRansom oferuje możliwość uchronienia się przed wspomnianymi, nieprzyjemnymi sytuacjami. Na uwagę zasługuje fakt, że opisywany program charakteryzuje się prostotą użytkowania, więc może być stosowany także przez mniej doświadczonych odbiorców. Mogą oni przede wszystkim utworzyć listę zaufanych programów i wpisów w rejestrze, a także wskazać, jakie programy będą miały dostęp do urządzeń sieciowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!