Windows Defender beta 2 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft udostępnił do pobrania przedpremierową wersję testową beta 2 programu Windows Defender - narzędzia do wykrywania i usuwania oprogramowania szpiegujacego (spyware) znanego wcześniej pod nazwą Windows AntiSpyware.

Program w wersji beta 2 jest bezpłatnie udostępniany przez producenta dla wszystkich użytkowników posiadających legalny system Windows 2000, XP lub Windows Server 2003. Z najważniejszych nowości wymienić należy integrację z programem pocztowym Outlook, automatyczną aktualizację zarówno definicji spyware jak i wyszukującego je silnika. Program posiada także całkowicie odnowiony interfejs graficzny, lepiej zintegrowany z systemem. Wersja dla Visty posiadała będzie także zabezpieczenia pozwalające na odebranie nieautoryzowanym użytkownikom możliwości instalowania nowych programów.

Zwracamy uwagę, że udostępniana wersja Widnows Defendera, to nadal potencjalnie niestabilna wersja beta, więc zgodnie z polityką vortalu nie zamieszczamy jej na swoich łamach. Zainteresowanych pobraniem programu zapraszamy na strony producenta.

Za serwisem Jama Mastaha, informujemy też posiadaczy polskojęzycznych wersji systemu Windows, że program posiada błąd w instalatorze, który powoduje wyświetlenie w trakcie instalacji komunikatu mówiącego, że Users nie jest nazwą grupy lub użytkownika. Stworzenie grupy o tej nazwie pozwoli na dokończenie instalacji. W tym celu należy na ikonie "Mój Komputer" należy kliknąć prawym przyciskiem muszy, w menu kontekstowym, które się pojawi, wybrać "Zarządzaj". Następnie w nowo otwartym oknie należy wskazać gałąź drzewa Narzędzia systemowe -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Grupy, ponownie kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać z menu kontekstowego "Nowa grupa". W okienku, które się pojawi wystarczy wpisać "Users" w polu "Nazwa grupy" i kliknąć "Zamknij".

© dobreprogramy
s