Windows Home Server RC w przyszłym tygodniu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na blogu Windows Connected pojawiło się kilka informacji na temat Windows Home Server, nowego produktu Microsoft przygotowywanego dla klientów domowych z założeniem, że ma on być centrum domowej sieci - magazynem dokumentów, obrazów, muzyki, a także przechowalnią i koordynatorem kopii zapasowych. Informacje pochodzą bezpośrednio z kończącej się dzisiaj konferencji TechEd 2007 w Orlando, USA.

Po pierwsze, potwierdziło się, że nie będzie edycji pudełkowej nowego systemu. Zainteresowani Windows Home Server będą musieli go nabyć w wersji OEM albo w postaci już zainstalowanego systemu na nowym serwerze (specjalne, małe i dedykowane dla domu serwery ma produktować m.in. HP) albo od firm posiadających status System Builder do samodzielnego złożenia nowego komputera. Istnieje jednak możliwość, że Microsoft w ramach wyjątku przekaże specjalne wersje pudełkowe uczestnikom zamkniętego programu beta.

Drugą informacją jest spodziewane w przyszłym tygodniu wydanie nowej głównej wersji beta Windows Home Server oznaczonej jako Release Candidate. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to znak, że Microsoft jest już naprawdę blisko wydania finalnej wersji - według planu ma to nastąpić w drugiej połowie 2007 roku. Prawdopodobnie wersja ta będzie również dostępna publicznie, podobnie jak poprzednia.

© dobreprogramy