reklama

Windows Home Server gotowy!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft oficjalnie ogłosił, że ukończył prace nad Windows Home Server - nowym członkiem serwerowej rodziny systemów Windows skierowanym do raczej dziewiczego dla tej platformy środowiska domowego. Mówiąc w dużym skrócie Windows Home Server to system przeznaczony dla specjalnych, kompaktowych i zaprojektowanych dla domu serwerów sterujących całą domową siecią - począwszy od współdzielenia plików takich jak dokumenty, obrazy czy muzyka przez zarządzanie kopiami zapasowymi wszystkich komputerów na dostępie zdalnym kończąc. Serwery takie mają być budowane przez czołowych producentów sprzętu, m.in. HP, Fujitsu-Siemens, Gateway czy Iomega.

Ukończony kod Windows Home Server RTM (Release to Manufacturing) został przekazany partnerom, którzy przygotują wersje OEM oprogramowania - tak będzie bowiem sprzedawany nowy produkt. Nie będzie można kupić go w pudełku, ale firmy System Builder (a zatem także użytkownik indywidualny jeśli sam zbuduje sobie nowy komputer) będą mogły nabyć wersje OEM osobno. Oficjalna dostępność serwerów z preinstalowanym systemem ma zostać ogłoszona w najbliższych miesiącach. Brak jak na razie informacji co do polskiej wersji językowej i daty dostępności produktu na polskim rynku.

Szerzej o możliwościach samego Windows Home Server pisaliśmy wielokrotnie na łamach vortalu - najwięcej szczegółów znaleźć można w jednym z pierwszych materiałów ze stycznia 2007.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić