Windows Live SkyDrive wychodzi z bety, pojemność 5 GB

Strona główna Aktualności

O autorze

Ważny dzień dla usługi on-line Microsoftu obecnej w wersji beta na rynku od blisko dwóch lat - Windows Live SkyDrive (wcześniej Windows Live Folders). Dzisiaj wraz z kolejną aktualizacją i kilkoma sporymi poprawkami usługa wychodzi z programu beta.

Na dobry początek życia bez dopisku "beta" Microsoft rozszerzył pojemność wirtualnego dysku oferowanego przez SkyDrive aż pięciokrotnie - do 5 GB. W ramach tej przestrzeni można całkowicie bezpłatnie przechowywać dowolny typ danych, od dokumentów przez zdjęcia i muzykę na kopiach zapasowych kończąc. Poszczególne części mogą zostać udostępnione innym użytkownikom, co czyni ze SkyDrive również platformę do współdzielenia dużych plików przez Internet.

Warto wypróbować SkyDrive samemu - niestety nie jest to możliwe dla polskich użytkowników. Co najmniej dziwne jest, że Microsoft uruchomił usługę w 38 krajach świata, ale wśród krajów takich jak El Salvador, Honduras, czy Puerto Rico nie ma niestety Polski. Póki co zdeterminowanym użytkownikom naszego kraju pozostaje manipulowanie przy ustawieniach regionalnych profilu Windows Live ID.

© dobreprogramy

Komentarze