Windows Movie Maker Windows Movie Maker 2.6

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Druga wersja programu Windows Movie Maker służącącego do tworzenia i edycji filmów.

Ten bezpłatny dodatek do systemu Windows XP jest często niedocenianym ale interesującym i łatwym w użyciu narzędziem umożliwiającym amatorskie tworzenie filmów. Jego funkcje, choć ograniczone, są w zupełności wystarczające do takich zastosowań. Materiał źródłowy możemy wczytywać z pliku lub przechwytywać z zewnętrznego źródła (obsługiwane są zarówno cyfrowe kamery DV, jak i urządzenia analogowe np. karty telewizyjne), a podczas obróbki filmu dołączać ilustracje, dodawać efekty specjalne, podkład muzyczny i narrację.

Główną wadą Windows Movie Maker jest brak możliwości nagrywania materiału na płytę DVD z poziomu samego programu.

Uwaga!

  1. Wersja 2.6 przeznaczona jest dla systemów Windows Vista/7.
  2. Wersja 2.1 dla Windows XP jest udostępniana przez producenta wyłącznie jako integralna część dodatku Service Pack 2 (SP2) dla systemu Windows XP. Instalacja programu wiąże się zatem z jednoczesną instalacją SP2. Z tego też względu plik instalacyjny programu jest plikiem instalacyjnym SP2 i ma tak duży rozmiar.

    Opis Service Pack 2 znajduje się w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń
  3. Jako uzupełnienie programu rekomendujemy Windows Media Encoder 9 opisywany dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Konwertery video

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, dużo animacji do wyboru, ładny interfejs, łatwy w montowaniu filmów
Nieprofesjonalny, w starszej wersji nie można zrobić jakości HD
ocena użytkownika
12.08.2015 00:01 • Recenzja do wersji 2.6

Zaletą tutaj jest że Windows Movie Maker jest darmowym programem od Microsoft, jest ładny ale tylko w nowszej wersji, można wybrać dużo efektów jak na darmowy program. Banalny jest w montowaniu filmów.
Wady to niestety że nie jest on dla profesjonalistów tylko dla początkujących. No i oczywiście w starszej wersji tego programu nie można było wyrenderować filmu w jakości HD

Prosty w obsłudze, bezpłatny
Nierozwijany (niestety)
ocena użytkownika
09.04.2015 12:43 • Recenzja do wersji 2.6

Za pomocą Windows Movie Makera zrobiłem swój pierwszy w życiu filmik. Napisy początkowe, kilkanaście zdjęć, podkład muzyczny, napisy końcowe. Efekt? Naprawdę zadowalający (i to nie tylko dla mnie). Sam etap tworzenia daje niezłą frajdę, w czym mocno pomaga prosta i intuicyjna obsługa programu. Natrafiłem jedynie na małe problemy z odpowiednią synchronizacją przejść pomiędzy poszczególnymi zdjęciami a podkładem muzycznym; niby podczas dokładania kolejnych fotek na osi czasu wszystko wyglądało ok, ale podczas odtwarzania widać było wyraźne przesunięcie czasowe. Praktycznie każde zdjęcie wymagało korekty czasu wyświetlania, tak aby wszystko ładnie ze sobą się zgrało, jednak nie jest to problem, z którym nie można sobie łatwo poradzić.
Nie radzę natomiast zaimportowanych do projektu plików multimedialnych usuwać z domyślnej lokalizacji przed końcową publikacją filmu; najzwyczajniej w świecie program może je po prostu "zgubić".
Windows Movie Maker nie jest kombajnem dla zaawansowanych filmowców. Ze względu na swoje edytorskie ograniczenia sprawdzi się raczej tylko w warunkach domowych, chociaż uważam, że efekt końcowy i wrażenia z opublikowanego filmu zależą od pomysłowości, kreatywności i umiejętności użytkownika.
Polecam wszystkim, którzy chcą szybko i łatwo zmontować prosty film.