Windows Movie Maker Windows Movie Maker 2.6

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Druga wersja programu Windows Movie Maker służącącego do tworzenia i edycji filmów.

Ten bezpłatny dodatek do systemu Windows XP jest często niedocenianym ale interesującym i łatwym w użyciu narzędziem umożliwiającym amatorskie tworzenie filmów. Jego funkcje, choć ograniczone, są w zupełności wystarczające do takich zastosowań. Materiał źródłowy możemy wczytywać z pliku lub przechwytywać z zewnętrznego źródła (obsługiwane są zarówno cyfrowe kamery DV, jak i urządzenia analogowe np. karty telewizyjne), a podczas obróbki filmu dołączać ilustracje, dodawać efekty specjalne, podkład muzyczny i narrację.

Główną wadą Windows Movie Maker jest brak możliwości nagrywania materiału na płytę DVD z poziomu samego programu.

Uwaga!

  1. Wersja 2.6 przeznaczona jest dla systemów Windows Vista/7.
  2. Wersja 2.1 dla Windows XP jest udostępniana przez producenta wyłącznie jako integralna część dodatku Service Pack 2 (SP2) dla systemu Windows XP. Instalacja programu wiąże się zatem z jednoczesną instalacją SP2. Z tego też względu plik instalacyjny programu jest plikiem instalacyjnym SP2 i ma tak duży rozmiar.

    Opis Service Pack 2 znajduje się w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń
  3. Jako uzupełnienie programu rekomendujemy Windows Media Encoder 9 opisywany dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Konwertery video

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy.Łatwy w obsłudze.
Gorszy od poprzedniej wersji.
ocena użytkownika
25.11.2020 03:00 • Recenzja do wersji 2.6

Dlaczego nie można wgrać filmów z kamery Sonny DCR -SR 35?Po wrzuceniu filmu na WMM2,6 wyświetla się tylko ścieżka dźwiękowa,bez obrazu.Takiego problemu nie było na Windows Movie Maker.Wgrywając film z wideo rejestratora to jak auto jedzie to są wyświetlane krótkie klatki filmowe od 1s do 10s,Natomiast jak auto stoi to klatki mają czas wyświetlania nawet do 3 minut. Co można zrobić oprócz zmiany kamery,aby można było zmontować filmy?

Darmowy, dużo animacji do wyboru, ładny interfejs, łatwy w montowaniu filmów
Nieprofesjonalny, w starszej wersji nie można zrobić jakości HD
ocena użytkownika
12.08.2015 00:01 • Recenzja do wersji 2.6

Zaletą tutaj jest że Windows Movie Maker jest darmowym programem od Microsoft, jest ładny ale tylko w nowszej wersji, można wybrać dużo efektów jak na darmowy program. Banalny jest w montowaniu filmów.
Wady to niestety że nie jest on dla profesjonalistów tylko dla początkujących. No i oczywiście w starszej wersji tego programu nie można było wyrenderować filmu w jakości HD